Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

7 zajímavostí o Emmě Stone: Spider-Manovu holku považují za chlapa

Teprve čtyřiadvacetiletá herečka má za sebou kariéru, kterou by jí mohla leckterá celebrita ve středních letech závidět. Dopomohla jí k úspěchu i platonická láska jednoho z největších komiků?

Emma Stone - Screen Gems - Panna nebo orel

Emma umí vypadat zatraceně sexy. Zdroj: Bonton

Slibně rozjetá kariéra Emmy Stone v tak nízkém věku ale není úplným překvapením, když vezmete v úvahu, že se už v patnácti letech přestěhovala z Arizony do Kalifornie, aby si splnila svůj sen o herectví.

Nejdřív se mihla v několika TV seriálech a v devatenácti přišla konečně první filmová role ve snímku Superbad, který ji dostal do povědomí diváků. Pak už se hrnula jedna role za druhou a herečka, která na hlavě střídá žhavou rudou a sexy blond, má slušně našlápnuto stát se další filmovou megahvězdou. Jen v současnosti ji v českých kinech můžete vidět ve dvou filmech naráz, a to v bláznivé komedii Mládeži nepřístupno a akčním dramatu Gangster Squad.

1. Ostřejší slovník jí nedělá problém

Ačkoliv by na první pohled mohla působit jako nevinná dívka, ve skutečnosti Emma hrála ve spoustě filmů, které byly přístupné divákům až od osmnácti let. Navíc v nich nešetří peprnou mluvou, což sama komentuje slovy: „To bylo náhodou fajn, mohla jsem být aspoň sama sebou.“

2. Díky filmu umí brnkat

Také Emma patří k hercům, kteří jdou pro svou roli do hloubky. I když se necítí nijak hudebně nadaná a na žádný nástroj nehraje, kvůli filmu Rocker se naučila dobrovolně hrát na baskytaru.

3. Taxikáři ji považují za chlapa

Emma má na svůj věk hluboký a mírně nakřáplý hlas, což prý vede často k tomu, že si lidé myslí, že má rýmu nebo je rozespalá. „Hodně taxikářů mě oslovuje pane, protože se nedívají dozadu. A pak se otočí… a stejně mi říkají pane,“ směje se herečka.

4. Jim Carrey jí vyznal lásku

Spekuluje se o tom, že ji na vrchol slávy dopomohl také komik Jim Carrey. Ten na internet kdysi vyvěsil video, kde Emmě otevřeně vyznává lásku, a to ji ani nikdy předtím neviděl osobně. Emma vzala celou věc s humorem, v Hollywoodu se prý může stát úplně všechno.

5. Máma ji ztrapňuje před kolegy

Emma ráda bere svou rodinu na nejrůznější akce pro celebrity, i když přiznává, že si občas není jistá, zda to byl dobrý nápad.

„Víte, na Zlaté glóby jsem s sebou vzala mámu a seděli jsme hned vedle Brada Pitta a Angeliny Jolie. A máma normálně nepije, jenže tam byla láhev šampaňského od sponzora, a tak se máma přese mě se skleničkou nakláněla k těm dvěma a neustále se vyptávala na děti a opakovala, jak ten čas letí a jak musí být oba utahaní. Jo, bylo to, ehm… zajímavé. A zábavné!“ dodává.

Emma Stone a Andrew Garfield - Columbia Pictures - Amazing Spiderman

Láska se přenesla z filmového plátna i do skutečnosti. Zdroj: Columbia Pictures

6. Chtěla by mít dítě se svým idolem

Ve filmu Bláznivá, zatracená láska se Emma svěřuje své kamarádce, že by měla nejradši dítě s moderátorem Conanem O’Brianem, na což kamarádka reaguje dost znechuceně.

Týden před premiérou tohoto filmu se Emma s Conanem skutečně sešla v jeho show, kde ukázku pustil a zeptal se Emmy, co mělo znamenat kamarádčino „fuj“. Emma se ale nenechala zaskočit. „Taky to nechápu. Ale víte, ona je tak trochu mrcha,“ snažila se uklidnit moderátora.

7. Spider-Manova holka

Až donedávna jsme Emmu vídali jen jako rozjařenou holku v dívčích komediích, kde svůj herecký talent nemohla příliš rozvinout. Loni ale dostala příležitost zahrát si ve slavném příběhu o pavoučím hrdinovi The Amazing Spider-Man, díky němuž také začala randit s kolegou Andrewem Garfieldem. Příští rok se s ní setkáme ještě podruhé při květnové premiéře The Amazing Spider-Man 2.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

7 zajímavostí o Emmě Stone: Spider-Manovu holku považují za chlapa