Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

6 zajímavostí o Robertu Pattinsonovi. Nechci být celý život jen za upíra

Vendula Kadlecová

Vendula Kadlecová

25. 10. 2014

Chvíli to vypadalo, že bude jenom ten kluk, co umřel v Harrym Potterovi. Pak přišel fenomén upírské ságy a dnes ho známe jako toho, co miloval dívku, která se nikdy nesmála. Jaké další tváře ještě Robert Pattinson skrývá?

FOTO: Nezapomeň na mě - Robert Pattinson - H.C.E

Pobláznil miliony dívek a pravidelně okupuje žebříčky nejvíc sexy mužů planety. Zdroj: H.C.E.

Anglický herec přitom o hraní nikdy vážně neuvažoval, i když si to jeho otec přál. Věnoval se spíše sportu nebo kytaře, herectví se začal věnovat až v patnácti letech. Robert Pattinson nejdřív působil v divadelních hrách, v sedmnácti přišly první role ve filmech Království prstenu a Jarmark marnosti. O rok později už se představil jako Cedric Diggory ve čtvrtém díle Harryho Pottera a filmový svět ho konečně začal brát na vědomí.

Trvalo ale ještě další tři roky, než přišel životní zlom v podobě Stmívání, kde ztvárnil legendárního upíra Edwarda Cullena, který jej zaměstnával až do roku 2012. Mezi neustálými rozchody s hereckou i životní partnerkou Kristen Stewart si ale brzy uvědomil, že o nálepku pubertálního upíra nestojí, a tak se vrhl na natáčení dalších úspěšných snímků jako Voda pro slony, Nezapomeň na mě či Miláček. Momentálně ho můžete vidět v psychologickém dramatu Mapy ke hvězdám, které má premiéru už 30. října.

 

video
play-sharp-fill

1. Sestra ho předělávala na holku

Každý si na dětství odnáší nějakou tu bolestnou vzpomínku, u Roberta Pattinsona to bude ale pořádné trauma. Až do jeho dvanácti let ho jeho starší sestra násilně oblékala do dívčích šatů a navíc ho všem cizím lidem představovala jako Claudii. Ve zmíněných dvanácti letech se ale naštěstí dostal na smíšenou školu a rozhodl se nadále vystupovat pod pohlavím, které má v rodném listu.

2. Kdyby nezmužněl, mohl dělat modela

Na druhou stranu je ale možné, že jeho sestra jen předvídala, že ho dívčí vzhled jednou možná i uživí. Už na základní škole začal s modelingem a skončil teprve v šestnácti, kdy začaly hormony konečně pracovat na plné obrátky. „Tenkrát jsem měl dost dívčí rysy a androgynní vzhled byl tenkrát v kurzu, takže jsem měl opravdu hodně nabídek. Pak jsem ale asi začal až moc vypadat jako kluk a už jsem žádnou práci nedostal,“ směje se.

FOTO: Rozbřesk - Robert Pattinson - Bontonfilm CZ

Stále se spekuluje o tom, zda dlouholetý vztah s Kristen nebyl jen marketingový tah. Zdroj: Bontonfilm CZ

3. Je nenapravitelný samotář

O Robertovi se sice ví, že si pečlivě střeží své soukromí a není příliš sdílný, není to však vlivem neúnosné slávy a všudypřítomných fotografů. Takový byl prý už od dětství. „Vždycky jsem byl takový ten kluk, co se za každou cenu snažil být úplně mimo střed pozornosti. Byl jsem tichý a stydlivý. To byl jeden z hlavních důvodů, proč jsem se nakonec zapsal do divadelního kroužku a začal hrát,“ přiznává Pattinson.

4. Novináři ho děsí

Mohlo by se zdát, že po letech mediálního zájmu bude mít komunikaci s novináři v malíčku, opak je ale pravdou. Naopak sám přiznává, že rozhovory jsou jeho noční můrou. „I po takové době se hodně hlídám, abych neplácl nějakou hloupost. Musím se vyhýbat tématům, do kterých bych se mohl snadno zamotat; většinou se to snažím zachránit vtipkováním, ale je to ještě horší,“ směje se herec.

Na plátně se ženil hned několikrát - hotový Miláček. Jen v soukromí se mu nedaří. Zdroj: Bontonfilm CZ

Na plátně se ženil hned několikrát. Jen v soukromí se mu nedaří. Zdroj: Bontonfilm CZ

5. Něco jako fanoušek neexistuje, říká

Jeho předchozí slova potvrzuje i několik rozhovorů, které proběhly například po předchozí bujaré noci. Pattinson, který pak u sebe neměl nikoho, kdo by ho v jeho výrocích krotil, se rozjel naplno a novináři sdělil nejspíš i to, co nechtěl. Třeba jaký je jeho skutečný názor na fanoušky. „To, jak o mně tweetují a sdělují si, co jsem řekl a co měl na sobě… To jsou publicisti, neříkal bych tomu fanoušek. Přijde mi doslova nechutné, když celebrity říkají: Miluju svoje fanoušky. Vždyť ty lidi ani neznají,“ nebral si servítky.

6. Nechce zůstat upírem

Není výjimkou, že spousta herců je doživotně spojena s určitou rolí, která je označkuje až do konce jejich kariéry. Většina z nich se navíc shoduje na tom, že to není ani tak požehnání, jako spíš prokletí. Pattinson má ovšem tu smůlu, že jeho osudovým snímkem bylo Stmívání, díky němuž dospívající dívky po celém světě roky čekaly, až k nim někdo vletí oknem, kousne je a pak spolu budou mít napůl ďábelské dítě s obličejem z Photoshopu.

Tak co myslíš, brácho? Podaří se lidem zapomenout na Edwarda Cullena? Zdroj: Bontonfilm CZ

Tak co myslíš, brácho? Podaří se lidem zapomenout na Edwarda Cullena? Zdroj: Bontonfilm CZ

„Lidi, co se mnou viděli jen Twilight ságu… Já nevím, co si pak o mě můžou myslet,“ povzdychl si herec. Právě proto se snaží ze škatulky přitažlivé krvelačné bestie zoufale vymanit a na svých výkonech opravdu dře. „Rob bojuje za to, aby byl konečně viděn jako herec, ne jako filmová hvězda. Opravdu se snaží dokázat svou cenu,“ prohlásil o něm režisér Anton Corbijn, který příští rok uvede do kin snímek Life s Pattinsonem v hlavní roli.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

6 zajímavostí o Robertu Pattinsonovi. Nechci být celý život jen za upíra