Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

6 zajímavostí o Chrisi Evansovi. Captain America nedá dopustit na mámu

Vendula Kadlecová

Vendula Kadlecová

13. 4. 2014

Když se před třinácti lety objevil v hlavní roli filmu Bulšit, nikdo pořádně nevěřil, že by tahle hvězdička teenagerské komedie vůbec mohla uspět. Chris Evans ale brzy všechny přesvědčil, že to s hraním myslí opravdu vážně.

Chris Evans se zpočátku vůbec hercem stát nechtěl, ale dal na radu své starší sestry Carly a místo snu jít na univerzitu si začal budovat jiný. A dobře udělal. I když mu po roli středoškoláka v parodii Bulšit nikdo hvězdnou kariéru nesliboval, dokázal se během pár let vypracovat z pochybného fotbalisty na komiksovou hvězdu. Průlomovou rolí pro něj byla právě Fantastická čtyřka, kde ztvárnil jednoho ze superhrdinů zachraňujících celý svět (nebo alespoň New York).

V pauzách mezi záchranami lidské populace jste ho ale mohli vidět také v romantické komedii Co ty jsi za číslo? či akčním thrilleru Parchanti. Momentálně ale opět okupuje kina jako oblíbený hrdina v pokračování Captain America: Návrat prvního Avengera. Navázal tak na úspěch prvního dílu Captain America: První Avenger a Avengers, ve kterém se předloni setkal s dalšími hrdiny komiksové dílny Marvel Studios.

1. Bulšit mu sice nezměnil život, ale postavu ano

Za jeho ideální postavou pochopitelně stojí roky dřiny a zdravého životního stylu, nepřinutila ho k tomu ale žádná role nebo režisér, jak by se na první pohled mohlo zdát. I když je pravda, že herecká kariéra v tom přece jen jistou roli měla.

FOTO: Chris Evans - Bulšit - Columbia Pictures

Copak ho tenkrát mohl někdo brát vážně? Zdroj: Columbia Pictures

„Když jsem se v Bulšitu viděl bez trička, zpanikařil jsem a začal jsem cvičit. Ve filmu jste zdokumentováni navěky a já rozhodně nechci, aby mě mé budoucí děti viděly s takovýmhle panděrem a bez svalů,“ přiznal pravý důvod své proměny.

2. Veřejně podporuje práva homosexuálů

Chris je jednou z celebrit, které se hlasitě dovolávají práv gayů a leseb stejně jako homosexuálně orientovaní lidé sami. Podnětem mu byl coming out jeho vlastního bratra, herce Scotta Evanse. Nedávno se také vyjádřil k manželství stejného pohlaví, jež je v některých státech stále zakázáno.

„Je to šílené, že jsou v téhle době stále odpírána některá občanská práva. Upřímně – je to trapné a za deset let se budeme všichni stydět za to, že jsme to považovali za problém,“ rozohňuje se herec nad nerovností partnerských vztahů.

video
play-sharp-fill

3. Je si až děsivě blízký s matkou

Existují muži, kteří nedají dopustit na maminčinu svíčkovou a svou závislostí na rodičích si zničí nejeden vztah. A pak je tady Chris Evans. Ten by možná maminčinu kuchyni oželel, ne však její cenné rady do života nebo roli vrby, kterou v jeho životě sehrála očividně nesčetněkrát.

„Když jsem měl poprvé sex, doslova jsem domů doběhl a křičel na mámu: Konečně jsem to dělal!“ popisuje otevřeně svůj vztah s matkou. Ochota svěřovat se ho ale neopustila ani v dospělosti. „Dodnes mi volá pokaždé, když se mu někdo líbí. Vždycky je z toho tak nadšený,“ směje se matka.

4. Své tělo má místo památníčku

Své blízké vztahy s rodinnými příslušníky si ale Chris nechává zvěčnit i prostřednictvím tetování. Na rameni má japonský znak pro rodinu a na levé paži zase nápis Loajalita, rovněž odkazující ke vzájemné podpoře. Kromě buddhistického citátu, který mu má údajně pomoci držet se při zemi i v době slávy, vlastní Chris ještě jednu netradiční ozdobu. Nápisem In loving memory of Bardsley with me always si připomíná svého nejlepšího kamaráda, který v roce 2003 tragicky zahynul.

FOTO: Chris Evans Scatlett Johansson Captain America Winter Soldier

Se Scarlett se znají deset let a společné natáčení si užívají. Zdroj: Falcon

5. Návrat prvního Avengera byl bolestivý

Návrat superhrdiny s sebou nese i jistá rizika a nejedno zranění. „Kapitán nelétá, ani neumí vrhat blesky, ale rozdává rány a kope. Aby takový způsob boje vypadal na plátně dobře, musíte k věci přistupovat nesmlouvavě. Shodli jsme se na tom, že chceme, aby v tomto filmu bojoval poněkud akrobatičtějším způsobem, takže jsem hodně trénoval gymnastiku a podobně,“ popisuje přípravy.

Při tomhle natáčení si sice Chris nic nezlomil, přesto mu na vzpomínku zůstala pěkná sbírka modřin a pohmožděnin. „Byl to ten nejbolestivější film, jaký jsem kdy natočil,“ uznává herec.

6. Kariéru by vyměnil za spokojený vztah

Je to sotva pár týdnů, co svět obletěla zpráva o ukončení jeho kariéry, zatím se ale nepotvrdila. Chris se zatím herectví nevzdává, přesto se vyjádřil, že kdyby si měl jednou zvolit mezi kariérou a láskou, neváhal by a zvolil druhou možnost.

FOTO: Whats-Your-Number-Anna-Faris-Chris-Evans

Ve filmu pomáhá najít lásku jiným, sám na tu pravou čeká. Zdroj: 20th Centruy Fox

„Když jsi starý a ležíš na smrtelné posteli, díváš se zpět na svůj život. A tím nemají být filmy, na kterých ses podílel, a věci, kterých jsi dosáhl. Jediné, na čem záleží, jsou vztahy, které jsi vybudoval. Protože všechny ty věci jsi přežil jen díky lidem, které miluješ a kteří naopak milují tebe,“ uzavírá herec.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

6 zajímavostí o Chrisi Evansovi. Captain America nedá dopustit na mámu