Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Captain America za první víkend vydělal 100 milionů. Komiksové filmy táhnou

Komiksoví superhrdinové ze stáje Marvelu si na filmovém plátně poradí nejen s nebezpečnými protivníky, ale pravidelně vykazují nejvyšší tržby z prodaných vstupenek do kina. Jinak tomu není ani v případě nejnovějšího dobrodružství Captaina Americy.

FOTO: Chris Evans Scatlett Johansson Captain America Winter Soldier

Báječní a bohatí. Zdroj: Falcon

Návrat prvního Avengera, jak zní český podtitul nejnovějšího velkofilmu, totiž v premiérovém víkendu stačil utržit 96 milionů dolarů v USA, celosvětově pak více než trojnásobek. Za sebou tak nechal nejen loňského Thora, ale i svůj první díl, který startoval s částkou nižší o 10 milionů.

Očekávání, že snímek bude u diváků kralovat i v následujících týdnech, jsou už dopředu považována za splněná a suma finálních celosvětových tržeb bude patrně několikrát vyšší. V Marvelu vědí, že je třeba kout železo, dokud je žhavé, a tak letos do kinosálů vyšlou ještě partu Strážců galaxie.

video
play-sharp-fill

Marvelovských úspěchů si ale všímají nejen konkurenční studia, která se snaží kontrovat vlastními komiksovými filmy (Warneři s DC Comics a Fox s X-Meny), ale též hollywoodští veteráni, kteří v úspěšných blockbusterech přijímají i vedlejší role. Po Benu Kingsleym či Anthony Hopkinsovi se tak ve druhém příběhu Captaina Americy objeví Robert Redford.

Až s velkým odstupem se v žebříčku americké návštěvnosti umístily další snímky, z nichž nejúspěšnější byl biblický epos Noe a teenagerská sci-fi Divergence. Výši tržeb nejúspěšnějších pěti filmů naleznete v tabulce níže.

[table id=213 /]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Captain America za první víkend vydělal 100 milionů. Komiksové filmy táhnou