Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 zajímavostí o Chrisu Pineovi: Kapitán Kirk zkazil konkurz na Avatara

Nikola Němcová

Nikola Němcová

9. 6. 2013

Chris Pine působí na filmové scéně již nějaký ten pátek, ale největší slávu mu zatím přinesla role kapitána Kirka ve Star Treku, který před pár dny vtrhnul do českých kin se svým druhým pokračováním.

FOTO: Chris Pine ve filmu Star Trek

Chris jako kapitán Kirk. Zdroj: Paramount Pictures

Christopher Whitelaw Pine se narodil do herecké rodiny 26. srpna 1980 v Los Angeles. K herectví ho to táhlo již od malička, ale nepočítal s tím, že se prosadí. Proto se rozhodl pro vzdělání. Nejdříve absolvoval angličtinu na univerzitě v Berkeley a následně dokončil studium na Divadelní konzervatoři ve Velké Británii. Poté ještě navštěvoval herecké kurzy v sanfranciské Americké divadelní konzervatoři.

Zpočátku získával pouze epizodní role, ale po chvíli se mu zadařilo získat hlavní roli v druhém pokračování Deníku princezny. Následovaly snímky Sejmi eso a romantická komedie Jen trošku štěstí. Přelomovým rokem se pro něj stal rok 2009, kdy získal hlavní roli kapitána Kirka v novém Star Treku a od té doby se mu herecká kariéra slibně rozjela. Nyní si můžete zajít do kin na další díl Star Treku, tentokrát s podtitulem Do temnoty.

1. Na konkurzech se mu nedaří

Z Chrise se díky Star Treku stala ze dne na den hvězda, ale stačilo málo a mohl o tuhle roli přijít. Dle jeho slov totálně zpackal první konkurz, ale nakonec dostal druhou šanci díky manželce J. J. Abramse, která znala hercova agenta. Napodruhé  už zaválel a role byla jeho.

Za svůj nejhorší konkurz však považuje ten na Avatara, kdy se ucházel o roli Jakea Sullyho, kterou nakonec získal Sam Worthington.

FOTO: Chris Pine a Tom Hardy

Souboj testosteronu. Zdroj: 20th Century Fox

2. Pláče u romantických filmů

Chris se prezentuje jako citlivý muž. V jednom rozhovoru se svěřil, že se nestydí za svoje slzy. „Pláču neustále – v práci, u psychologa, když jsem se svojí přítelkyní.“

V Show Ellen DeGeneres se přiznal, že je velký romantik. A mezi snímky, kterého zaručeně rozpláčou, patří Zápisník jedné lásky, Válečný kůň, a dokonce animák Vzhůru do oblak, který přirovnal k dramatu Láska.

3. Na střední byl outsider

Na střední škole nezapadal a nikdy nepatřil mezi populární děcka. V rozhovoru pro magazín Men’s health uvedl, že dodnes mívá často pocit, že nedokáže zapadnout mezi ostatní. „Jakmile se jednou cítíte jako podivín, nikdy vás to neopustí. Dokonce i teď se cítím lépe ve společnosti lidí, kteří se sebou nejsou spokojení,“ dodal v rozhovoru.

4. Pine Nutky versus Cumberbitches

Chris si velice cení svých fanynek, kteří si říkají Pine Nuts. Dokázal to mnohokrát a naposledy v Show Grahama Nortona, kde se se svými fanynkami osobně setkal. Například Yasuka Hirohata přitěla až z Japonska, jen aby mohla Chrise vidět.

Ten večer nedorazily jen fanynky za Chrisem, ale i za jeho kolegou ze Star Treku, Benedictem Cumberbatchem, a nebyl by to ten správný Graham, kdyby z toho neudělal menší přetahovanou mezi Pine nuts a Cumberbitches. Chris si navíc dovolil políbit jednu z Cumberbitches, na což Benedict zareagoval větou: „Právě políbil jednu z mých čubek!“ (anglicky bitches, pozn. red.)

5. Lindsay Lohan dobře líbá

Chris si nemohl vynachválit spolupráci s Lindsay Lohan na filmu Jen trošku štěstí. Lindsay je známá převážně svými skandály než díky práci, kterou odvádí na filmovém plátně.

Chris má ale na to jiný názor:  „Když mi bylo osmnáct, byl jsem emocionální troska a nedokážu si představit, jak bych se vypořádal s takovou slávou. A musím říct, že ona to zvládla na výbornou. Setkala se s velkou kritkou a jsem rád, že je tak otevřená a umíněná a říká, co si myslí.“ Nepochválil jenom její zvládání slávy, ale také se nechal slyšet, že velmi dobře líbá.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 zajímavostí o Chrisu Pineovi: Kapitán Kirk zkazil konkurz na Avatara