Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 zajímavostí o Bruci Willisovi: Holohlavý drsňák v mládí koktal

Alice Hříbalová

Alice Hříbalová

19. 10. 2012

Bruce Willis je jedním z nejpopulárnějších akčních hrdinů současnosti a jeho tvář zná snad celý svět. Méně lidí už však ví, že s herectvím začal proto, aby se vyléčil ze silného koktání.

FOTO: Bruce Willis ve filmu Poldové

Hercův obličej zná celý svět. Zdroj: Magicbox

Herci pomohla k nastartování herecké kariéry poměrně nešťastná událost. Po rozvodu svých rodičů totiž putoval z rodného Německa do USA, kde začal navštěvovat dramatický kurz na Montclairské státní univerzitě. Střihl si množství menších rolí i reklamních spotů, navíc si přivydělával jako hlídač v chemické továrně, automechanik či pumpař.

Starosti s penězi však ukončila role ve snímku Smrtonosná past, díky níž ho navíc zná celý svět. Rovněž mu přihrála do klína další snímky, holohlavého sympaťáka tak známe z filmových trháků jako Armageddon, Dvanáct opic, Šestý smysl či Pulp Fiction. V současnosti ho můžete vidět v kinech ve snímku Looper po boku Josepha Gordona-Levitta.

1. Je to citlivý chlapík

Přes obrovské úspěchy ve světě herectví stále tvrdí, že jeho největší životní rolí je ta otcovská. Děti má čtyři a přes pomluvy bulváru, kterých je kvůli jeho popularitě dost, je zahrnuje veškerou péčí a pozorností.  „Jsem citlivý chlap,“ tvrdí o sobě, „lidé si myslí, že znají mé pravé já, ale mýlí se. A pak o mně v bulváru píší věci, podle kterých jsem strašný idiot.“

2. V dětství koktal

„Skoro jsem nemohl mluvit. Trvalo mi tři minuty dokončit větu. Bylo to děsivé. Když jsem ale začal hrát, koktat jsem přestal. To bylo úžasné!“ Koktání bylo tedy hlavním Bruceovým impulzem k herectví, navíc tvrdí, že napomohlo jeho smyslu pro humor. Nejistotu z vlastní vady řeči totiž kompenzoval vtípky nejen na vlastní účet.

3. Kolumbijská vláda ho nemůže vystát

V Kolumbii herec příliš oblíbený není. V jednom interview totiž označil kolumbijský národ za příčinu problémů s drogami v USA. Později se za svůj výrok omluvil a uvedl, že tato země byla jednoduše první, jež mu přišla na mysl. Dodal, že za problémy s návykovými látkami si můžou Spojené státy americké ve stejné míře samy.

Kolumbijský prezident se však omluvou uchlácholit nenechal – herce označil za ignoranta, který své názory staví na hollywoodských klišé. Do Kolumbie holt Bruce na dovolenou nepojede.

FOTO: Bruce Willis ve Smrtonosné pasti 5

V pátém díle Smrtonosné pasti se v kinech ukáže na jaře příštího roku. Zdroj: Bontonfilm CZ

4. V reálném životě si zahrál na padoucha

Přestože na plátně ho uvidíme hlavně v kladných rolích drsňáka s dobrým srdcem, ve skutečném životě si zahrál na záporáka. To když ho ve 32 letech zatkli pro porušování nočního klidu a napadání policejního strážníka, který jej přišel utišit. Když se herec později sousedům omluvil, obvinění byla stažena. Tato příhoda však nebyla jeho prvním střetem se zákonem – v 19 letech byl zatčen, když u něj policie našla dva jointy.

5. Věnuje se i hudbě

Kromě herectví se Bruce zabývá i hudbou. V mládí hrál na harmoniku a tato záliba mu vydržela dodnes. Rovněž zpívá a na kontě má i jedno album. To nese název Return of Bruno, vzniklo v osmdesátých letech a sklidilo velký úspěch. Těžko však říct, zda kvůli hudbě samotné, či spíše kvůli zvučnému jménu interpreta.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 zajímavostí o Bruci Willisovi: Holohlavý drsňák v mládí koktal