Menu
TOPZINE.cz
Chyby ve filmech

I v kultovním Pulp Fiction se najdou chyby. Co přehlédl Quentin Tarantino?

Snímek Pulp Fiction filmovému fanouškovi snad ani není třeba představovat. I toto kultovní dílo však má své chyby. Podívejte se, co uteklo Quentinu Tarantinovi.

FOTO: Pulp Fiction

Pulp Fiction je film milovaný všemi generacemi a není se čemu divit. Soubor zdánlivě nesouvisejících historek ze světa drogového a mafiánského podsvětí překypuje vtipnými scénami a hláškami, které znají všichni, včetně těch, kteří kultovní dílo dosud nezhlédli.

Neznalý by si možná pomyslel, že snímek z gangsterského prostředí nebude nic pro umírněné pacifisty, ale opak je pravdou. Násilí v něm zobrazené není prvoplánové a vulgarismy nemají za cíl šokovat, ale pobavit. A to se jim daří skvěle. Pulp Fiction si zkrátka svou oblibu plně zaslouží a pokud jste ho dosud neviděli, měli byste to co nejdříve napravit.

Chyby ve filmu

1. Ve scéně na začátku filmu, kdy jede Vinc se svým kumpánem Julesem v autě a hovoří o Amsterodamu, je ve skleněných výlohách opakovaně vidět, že auto, které Jules jakoby řídí, je ve skutečnosti umístěno na podvalníku, který jej veze.

2. Když Zed rozpočítává, jestli s druhým úchylákem zmáknou prvního Butche, nebo Wallace, měl by se na konci zastavit u Butche. Když říká „a bu-de…“ jeho prst míří na Butche. V dalším záběru na obě oběti dodává „…to ten“, což jsou dvě slabiky, takže by měl ukázat jednou na Wallace a nakonec zase na Butche. Vybere si ale Wallace.

[youtube_660]V2j0YWnyG-8[/youtube_660]

3. V první scéně, kdy Jules ochutnává Bredův Big Cahuna Burger, jde vidět, že burger je na začátku jednou nakousnutý. Jules do něj kousne jednou, ale když ho háže zpět, tak je ho už jen půlka a je na něm víc stop po kousnutí než dvě.

4. Ve scéně, kdy se Mie Wallace zastaví srdce a musí dostat adrenalinovou injekci, nakreslí na její hruď fixou červenou tečku. Ale po vpichu jehly tečka zmizí. Navíc je dost velká na to, aby zůstala skrytá za injekcí. Jednoduše ji v další scéně zapomněli namalovat.

5. Ve scéně, kdy Jules a Vincent vyzvedávají zásilku u partičky mladíků, pozorně sledujte konec, kdy rozstřílejí Brata. Jules vystřílí kompletně celý zásobník, což je poznat na tom, že závěr zůstane otevřený. V další části filmu, kdy se děj vrací, zůstal v pistoli minimálně jeden náboj, protože závěr je zavřený.

FOTO: Uma Thurman ve filmu Pulp Fiction

Režisér Quentin Tarantino musel Umu přesvědčovat, aby roli přijala.

6. Když Vincent a Jules přijdou na začátku filmu do bytu, tak je za 10 minut půl deváté. Ale když přijdou k Jimovi, tak je stále za 10 minut půl deváté. To nedává smysl, protože už musí být víc.

7. Ve scéně, kdy Butch vzpomíná na okamžik, během kterého jako malý dostal náramkové hodinky, se při změně pohledu pokaždé změní čas na hodinkách.

8. Když je Vincent na záchodě, můžete zahlédnout, že nemá sundané trenýrky.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (Pulp Fiction)

Krimi / Thriller
USA, 1994, 154 min (SE: 168 min)

Režie: Quentin Tarantino
Hrají: John Travolta, Samuel L. Jackson, Tim Roth, Uma Thurman, Christopher Walken, Bruce Willis, Harvey Keitel, Amanda Plummer, Rosanna Arquette, Eric Stoltz, Ving Rhames, Maria de Medeiros, Peter Greene, Duane Whitaker, Paul Calderon

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

I v kultovním Pulp Fiction se najdou chyby. Co přehlédl Quentin Tarantino?