Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 zajímavostí o Benu Affleckovi: Přestal pít díky Charliemu Sheenovi

Nikola Němcová

Nikola Němcová

14. 12. 2012

Ben Affleck si během své kariéry sáhl na vrchol i na dno. Některými je brán jako špatný herec, ale rozhodně dokázal, že je zručným režisérem. V kinech momentálně běží jeho poslední počin Argo, ve kterém ztvárnil i hlavní roli.

FOTO: Ben Affleck

Ben Affleck jako letec v Pearl Harboru. Zdroj: Buena Vista Pictures

Ben Affleck se narodil 15. srpna 1972 v Kalifornii. Patří k těm hercům, kteří se nenarodili do umělecké rodiny. I přesto se Ben a jeho mladší bratr Casey vydali na hereckou dráhu. Při natáčení televizního seriálu se seznámil s Benem Affleckem a stala se z nich nerozlučná dvojka. Společně napsali scénář k filmu Dobrý Will Hunting, který jim vynesl Oscara, a mohli si přestat stěžovat na nedostatek hereckých příležitostí.

Hollywoodskou star se stal díky snímku Armageddon, který ho vynesl na vrchol. Přes noc se stal ideálem všech žen, které se nemohly nabažit jeho dokonalého úsměvu, za který může jeho umělý chrup.

1. Zažil nevšední způsob výchovy

Jako každé malé dítě i Ben chtěl, aby mu rodiče pořídili domácího mazlíčka. Jeho matka však dobře věděla, jak to obvykle chodí. Dítěti se pořídí pes, který ho za chvíli omrzí a nebude se chtít o něj starat. Proto se s Benem dohodla, že pokud vydrží celý týden venčit imaginárního pejska, dostane i toho živého. Ben to po pěti dnech vzdal, a psa nakonec nedostal.

FOTO: Ben Affleck

Velký íránský bratr tě sleduje na každém kroku.

2. Vášnivý sběratel

Ben je znám tím, že má slabost pro silné motory, dokonce vlastní už pět motorek. Ty však nejsou jeho jedinou vášní. Rád paří hry, a dokonce vlastní staré arkádovky Ms. Pac-Man a Millipede, v níž musíte zničit obří stonožku.

3. Problémy se závislostmi

V Hollywoodu je obvyklé, že se většina z hvězd potýká s nějakou závislostí. Ben se dlouhý čas pral s nejedním zlozvykem. Byl závislý na alkoholu a na léčení ho dostal až Charlie Sheen, který si prošel odvykací kúrou několikrát.

Přečtěte si recenzi filmu Argo. Affleck potvrdil, že je schopný režisér

Další jeho neřestí byla závislost na nikotinu, které se jen tak nechtěl vzdát. Přesto s kouřením nakonec přestal. Koluje dokonce několik teorií o tom, co ho k tomu vedlo. Jedna z nich říká, že přestal kouřit při natáčení filmu Sejmi eso, protože během přípravy snímku vykouřil tolik cigaret, že už je nemohl ani cítit. Druhou verzí je, že začal abstinovat v momentě, kdy zjistil, že je jeho manželka těhotná.

4. Rád se učí, ale nic nedokončí

Ben se rád učí novým věcem. Dvakrát zkoušel studovat na vysoké škole, ale z různých důvodů studium nikdy nedokončil. Při studiu na Occidental College se učil dokonce arabsky.

5. Rád paroduje své kolegy

Ben je znám jako velice dobrý imitátor. Při každém natáčení si vždy vybere jednoho ze svých kolegů, kterého později imituje. Svoje umění ukázal v The Tonight show with Jay Leno. Při natáčení snímku Nejhorší obavy se rozhodl, že si tentokrát vybere Morgana Freemana, kterého bude předvádět. Byl natolik precizní, že mu Freeman pohrozil zabitím, jestli to udělá ještě jednou.

Ohodnoťte tento článek:
1
Právě čtete

5 zajímavostí o Benu Affleckovi: Přestal pít díky Charliemu Sheenovi