Menu
TOPZINE.cz
Cestování

5 nejhorších hotelů na světě. Vítejte ve světě špíny, hmyzu a zápachu

Kristýna Motlová

Kristýna Motlová

6. 11. 2011

Dovolená patří pro mnoho z nás mezi nejkrásnější dny v roce. Stačí však málo a vysněné plány se mohou změnit až v hororový zážitek. Třeba kvůli ubytování.

Vedle skvělých cestovatelských zážitků existují i noční můry každého cestovatele. Kromě zabloudění v neznámém městě nebo zažívacích problémů se může jednat i o špatně zvolené místo pro nocleh. Podívejte se, ve kterých hotelech se radši nezastavovat.

5. Cromwell Crown Hotel, Londýn

V londýnském Cromwell Crown Hotelu byste se o své dovolené zřejmě ubytovat nechtěli. Pokoje jsou sice celkem vybavené, koberec je však podle návštěvníků špinavý, tapety se odlepují, televize nefunguje a držák na sprchu je rozbitý. Jednoduše tu není nic tak, jak by mělo být.

„Tento je hotel je jednoznačně ten nejhorší, ve kterém jsem kdy byl. V pokoji bylo takové vlhko, že bych mohl sám sebe ždímat. Díkybohu, že jsem zde byl pouze na jednu noc,“ vyjádřil se nedávno jeden z nespokojených zákazníků na stránkách Tripadvisor.

4. Hotel Nation Montmartre, Paříž

Ani krásná Paříž není bez chybičky, což dokazuje i tento hotel na Montmartru. Může se sice pochlubit skvělou lokací, tím ale výčet pozitiv končí. Nejradši byste se tu zřejmě vyhnuli spánku na špinavé a děravé peřině a také hygieně v příšerných společných sprchách s jedinou sprchou, záchodem bez prkýnka a zpravidla i bez toaletního papíru.

FOTO: Stena

Omšelé stěny jsou ve špatných hotelech minimálním problémem

„Bylo to tu opravdu špinavé. Postel byla nepohodlná, na matraci byl igelit. Zkuste si na něčem takovém spát! Zdi jsou velmi tenké, jen těžko jsem mohl usnout. Na pokoji nejsou žádné toalety a nebudu popisovat zápach těch veřejných,“ popsala svou nepříjemnou zkušenost cestovatelka z Kanady.

3. Hotel Metro Tower, Nové Dillí

Ani ubytování v indickém hotelu Metro Tower bychom vám rozhodně nedoporučili. Pokoje v něm jsou špinavé a jsou cítit zatuchlinou. Stejně tak počítejte se špinavými prostěradly i záchody. A nenechte se překvapit ani hojným výskytem komárů.

Podle slov dalšího výletníka nestojí ani hotelová snídaně za nic: „Nejpodivnější ze všeho byla snídaně. Tři spálené krajíce toastového chleba s ničím dalším, jen s hrnkem černého čaje. Jestli nejste masochisti, vyhněte se tomuto místu.“

2. West Side Inn, New York

Newyorský hotel na první pohled nevypadá až tak špatně. Pokoje jsou tu sice tmavé, rezervační systém ne zrovna spolehlivý a úsměvu u obsluhy se taky nedočkáte, to všechno je ale šetřící turista schopen skousnout. Zvládli byste ale spát se štěnicemi?

FOTO: Komár

Ani výskyt hmyzu není v hotelech vzácností

„Byl jsem už v mnoha strašných hotelech v New Yorku, takže jsem zvyklý být k nim tolerantní. Ale tenhle je jednoznačně ten nejhorší! Po týdnu musím stále ještě snášet kousance od štěnic,“ říká mladík, který už se do hotelu West Side Inn asi nevrátí.

1. Taxim Hill Hotel, Istanbul

V Turecku panují po celý rok poměrně vysoké teploty, a tak představa nocování v hotelu s nefunkční klimatizací rozhodně nezní lákavě. Taxim Hill má ale ještě další lákadlo, přímo v něm vás totiž můžou snadno okrást, což se stalo i nizozemské turistce: „V hotelu jsme byli okradeni, zatímco jsme spali. Přišli jsme jen o náš majetek, ale mohli jsme přijít i o život.“

Vybírejte proto místo k ubytování pečlivě a s rozvahou. Ušetřit peníze je sice fajn, ale za jakou cenu?

Ohodnoťte tento článek:
4
Právě čtete

5 nejhorších hotelů na světě. Vítejte ve světě špíny, hmyzu a zápachu