Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Vlakem po Indii: Zažijte luxus v Maharajas express!

Redakce

Redakce

18. 6. 2011

Jestliže patříte mezi milovníky cestování vlakem a rvete se s ostatními o místo u okna, abyste mohli sledovat okolí při jízdě, pak si rozhodně nenechte ujít Indii. Jak jinak než vlakem!

FOTO: Taj Mahal

Taj Mahal je symbolem Indie, Zdroj: sxc.hu

Indie je překrásnou zemí sama o sobě. Nespočet přírodních krás můžete vidět na každém kroku. Ale co teprve, když se posadíte do jedné ze tří luxusních vlakových souprav a necháte se unášet krásami Indie v pohodlí vlakového kupé?

Maharajas´ express

Tento vlak vám zaručí, že se budete cítit jako byste byli součástí královské rodiny. Na výběr máte tři různé programy.

  • Princely India (8 dní, 7 nocí) – cesta začíná v Mumbai a končí v Delhi. Na této cestě si prohlédnete západní Indii a také legendární Taj Mahal
  • Royal India (8 dní, 7 nocí) – ta naopak začíná ve městě Delhi a končí v Mumbai
  • Classical India (7 dní, 6 nocí) – v této variantě se nabízí okružní jízda, která začíná a končí v Delhi.


Každá z cest vám nabídne neopakovatelné a nezapomenutelné zážitky. K dispozici jsou ve vlaku dva luxusní jídelní vozy, exotický bar, prohlídky s průvodcem na jednotlivých zastávkách a  Prezidentské apartmá. Na něj si však připravte větší obnos peněz.

Kalka to Shimla

Krajina ubíhající za okny tohoto historického vlaku je jednou z nejvíce oku lahodících v Indii. Celkem projedete 102 tunelů, přejedete 864 mostů a projedete 919 zatáček. Cestu postavili v roce 1903 Angličané.

Železnici lemují borovice, potůčky vznikající v monzunových obdobích, mnoho druhů nádherných květin, ze kterých nebudete moci spustit oči, a podél trati se pase dobytek. Tato směsice udělá z jízdy vlakem neobyčejný zážitek, který nezapomenete do konce života.

Konkan railway

Jestli jste nikdy necestovali nočním autobusem do plážového ráje Goa, nevíte, o co jste přišli. Trasa totiž čítá na 2 000 mostů a 92 tunelů. Jestli nepojedete sami, budete určitě bojovat se spolucestujícími o místo u okna.

Železnice vede údolími řeky a scenérie jsou překrásné. Měnící se krajinu za okny můžete pozorovat s šálkem čaje a zároveň sledovat krásy Indie.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vlakem po Indii: Zažijte luxus v Maharajas express!