Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Prodloužený víkend v New Yorku začíná vždy na Manhattanu a Times Square. Pojďte s námi na procházku

Šárka Braumová

Šárka Braumová

11. 12. 2010

!SPECIÁL!Proud světelných zpráv, proud aut na Times Square, tak troubí, hřmí a rámusí New York, New York… Kdo by neznal slavnou písničku o městě, které se stalo srdcem a především symbolem Ameriky. Pojďte se mnou prožít prodloužený víkend v New Yorku a navštívit nejznámější místa.

FOTO: logo New Yorku

logo New Yorku, Foto: Šárka Braumová, Topzine.cz

Zavítat do New Yorku se vyplatí v každém ročním období. A důvod? Ten je jednoduchý, vždy vás totiž ohromí. Dodnes si pamatuji pocit, kdy náš průvodce oznámil do mikrofonu: „Ladies and Gentlemans, welcome to New York,“ a před námi se na obzoru objevily první siluety mrakodrapů ozářené zapadajícím sluncem.

Hlavním cílem turistů je Manhattan, 22 km dlouhý ostrov, na němž najdete největší symboly Ameriky. Je rozdělen na tři části. První část města Uptown najdete severně od 59th Street. Midtown leží jižně od 59th Street a Downtown jižně od 34th Street. Napříč od severu k jihu se rozprostírá 5th Avenue, nejluxusnější a nejdražší obchodní zóna na světě.

Times Square

Byl pátek večer a New York se probouzel k nočnímu životu. Naše první kroky vedly do samotného centra města, na Times Square. Křižovatka Brodwaye a Sedmé Avenue je přeplněná žlutými taxíky, neonovými světly a obrovskými nápisy známého řetězce rychlého občerstvení. Svá sídla tu mají i společnosti MTV nebo obchod Walta Disneyho. Američané v drahých oblecích a s teniskami na nohou pospíchají neznámo kam a mezi nimi se prodírají davy nadšených turistů. V obchodě snad není suvenýru bez typického znaku I♥NY. Je všude, na hrnkách, propiskách, pyžamech, spodním prádle a především na tričkách, která zdobí téměř každého turistu.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/new_york_manhattan/]

Od ruchu velkoměsta si můžete odpočinout v muzeu voskových figurín Madame Tussauds, které se nachází přímo v centru Times Square. Bylo otevřeno v listopadu 2000 a od té doby ho navštívily téměř 2 miliony návštěvníků. Rozlohou se sice nemůže rovnat muzeu v Londýně, ale i přesto tu najdete nejslavnější osobnosti z oblasti politiky, historie, popové scény, kultury, televize či sportu. Vstupenky můžete zakoupit na místě.

Levnější variantu vám však nabízí karta New York Pass. Stojí 75 dolarů a zahrnuje vstup na 55 atrakcí v ceně přes 800 dolarů. Volný vstup zahrnuje i takové památky jako Metropolitan Museum of Art, výlet lodí k Soše Svobody, muzeum Madame Tussauds, Empire State Building nebo Zoo v Central Parku.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/new_york_madame_tussauds/]

Ručičky hodin se už dávno přehouply přes půlnoc. Je čas vrátit se na hotel, vstřebat první zážitky a nabrat energii na další den. Čeká nás velká prohlídka New Yorku. Projdeme se po Brooklynském mostě, poplujeme k Soše Svobody, odlehčíme peněženkám na 5th Avenue a objevíme další poklady New Yorku. Těšte se na další díl našeho putování po NY!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Prodloužený víkend v New Yorku začíná vždy na Manhattanu a Times Square. Pojďte s námi na procházku