Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Zemřel Edward Hermann, hvězda Gilmorových děvčat. Bylo mu 71 let

Americký herec Edward Hermann podlehl dlouhému boji s rakovinou mozku a po téměř měsíci intenzivní péče zemřel v newyorské nemocnici. Včera to médiím oznámil jeho syn.

Ed Hermmann včera definitivně prohrál boj s rakovinou. Zdroj: Millennium Entertainment

Ed Hermmann včera definitivně prohrál boj s rakovinou. Zdroj: Millennium Entertainment

Edward Hermann sice pronikl do světa filmu až těsně před třicítkou, ale štěstí na role měl hned od začátku. Jednou z těch prvních byla v populárním seriálu M*A*S*H a další úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat. Ve Velkém Gatsbym si zahrál po boku Mii Farrow a Roberta Redforda, v komedii Přes palubu s Goldie Hawn a o pár let později už natáčel Purpurovou růži z Káhiry pod vedením Woodyho Allena. Vidět jste ho mohli také ve filmech Moje ženy a jiné katastrofy, Sám doma a bohatý, Letec nebo Klub vyvolených.

Kromě seriálu M*A*S*H se objevil i v Advokátech, Oz, Alfred Hitchcock uvádí, z těch novějších zase poctil svou návštěvou Chirurgy nebo HIMYM. Pro většinu diváků se ale do paměti zapsal především jako dědeček Richard Gilmore ze seriálu Gilmorova děvčata. „Můj přítel Ed Herrmann byl ten nejmilejší, nejvznešenější a nejtalentovanější muž. Byla to obrovská radost a pocta ho poznat, a stejně obrovská rána ho ztratit,“ vyjádřila se na svém Twitteru Lauren Graham, jeho seriálová dcera.

FOTO: Gilmorova děvčata - Warner Bros.

S Kelly Bishop zůstali přáteli i mimo kamery. Zdroj: Warner Bros.

I přesto, že Gilmorova děvčata skončila už před sedmi lety, herci jsou dodnes přáteli a z odchodu Edwarda jsou podle svých slov „neuvěřitelně smutní a stále trochu ochromení“. „O jeho nemoci jsem se dozvěděla teprve v pondělí, kdy mi volala jeho žena, jestli se chci rozloučit. Šla jsem do nemocnice, abych mu ještě mohla vyřídit, jak moc ho milují i Lauren Graham, Alexis Bledel (seriálová vnučka) a Amy Sherman-Palladino (tvůrkyně Gilmorových děvčat),“ nechala se slyšet Kelly Bishop, která s ním v seriálu strávila osm let jako jeho manželka Emily.

Edward Hermann po sobě kromě truchlících fanoušků a milujících spolupracovníků zanechal také svou manželku a tři děti.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zemřel Edward Hermann, hvězda Gilmorových děvčat. Bylo mu 71 let