Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Yasmin boduje se singlem On My Own. Že by nová R´n´B hvězda?

Denisa Šebestová

Denisa Šebestová

19. 9. 2011

Mohla být tuctovou vysokoškolačkou. Ona však sebrala odvahu a dala přednost nejisté obživě v hudebním průmyslu. Po několika letech práce je z ní čerstvý objev britské elektronické a R´n´B scény. Seznamte se s Yasmin.

Yasmin, Zdroj: youtube.com

Narodila se před dvaadvaceti lety jako Yasmin Zarine Shahmir. Jak můžeme vytušit z jejího jména, je exotického původu – její otec je původem z Íránu. Yasmin však pochází z Glasgow a zdá se být srostlá s britským prostředím. Tak lze soudit i z její hudby, která těží z ostrovní elektronické a trip hopové tradice. Patrné jsou v ní však i stopy R´n´B a hip hopu, k nimž půvabná diskžokejka chová zřejmou náklonnost.

Odvážná školačka

V sedmnácti letech nastoupila Yasmin na univerzitu a zdálo se, že ji čeká několik let obyčejného studentského života. Zanedlouho se však rozhodla studia nechat, vsadit raději na školu života a věnovat se tomu, co ji lákalo nejvíc, totiž hudbě. Pro tento účel si vybrala ideální místo – Londýn.

V britské metropoli se pustila do psaní vlastních skladeb a budování hudební kariéry. Kuráž a samostatnost se jí brzy vyplatily. Její jméno se začalo stále častěji objevovat na plakátech oznamujících různé klubové akce. Yasmin se díky svému nadání a neotřelému stylu zařadila mezi undergroundové DJ s vynikající pověstí a rozhodně si nemohla stěžovat na nedostatek práce.

Čtěte také: Adele bude zapsána do Guinessovy knihy rekordů

Průlomovým se pro ni stal večer, kdy si jí v klubu povšiml samotný Pharrell Williams. Tento věhlasný muzikant a producent v ní našel takové zalíbení, že ji přizval na turné své skupiny N.E.R.D. a pomohl jí tak na pomyslném žebříčku úspěchu vystřelit ještě výš.

Následovala spolupráce s britskými rappery Examplem a Devlinem. S druhým jmenovaným napsala a nazpívala píseň Runaway. Ta poprvé zazněla v éteru v říjnu loňského roku. V britské hitparádě se probojovala na slušné patnácté místo.

Díky získané publicitě se Yasmin dostala dokonce do vysílání 1Xtra, odnože britského rádia BBC, zaměřené zejména na black music – konkrétně dostala za úkol moderovat jeden díl pořadu R´n´B Mix.

30. ledna letošního roku pustila Yasmin do světa svůj první sólový výtvor – singl On My Own, v němž zpívá o tom, jak se rozhodla pro nejistou budoucnost a musela se všemožně protloukat, aby se přiblížila svému snu. „Mohla jsem mít práci od devíti do pěti, mohla jsem dodělat školu, jak si to přáli mí rodiče, ale já se to rozhodla risknout a zkusit se prosadit sama,“ vysvětluje Yasmin námět svého debutu.

The YouTube ID of lsNBQJEofQM&ob=av2e is invalid.

Na druhém singlu Finish Line spolupracovala s producentem Labrinthem, který je podepsán pod větší části tvorby Tinieho Tempah. S touto skladbou zabodovala v hitparádě ještě více než s tou předchozí.

Od té doby jsme se od Yasmin dočkali tří dalších písní. Jedna z nich, Light Up (The World), se nese ponejvíce v tanečním duchu. Pomáhal jí s ní londýnský kolega DJ Shy FX, občanským jménem Andre Williams.

Prvotina je už (snad) na cestě

Debutové album je zatím stále ve fázi příprav. Zdá se však, že se můžeme těšit na více než zajímavý počin.

Yasmin zvolila sympatickou cestu, k nahrávání si jako hosty zve své spřátelené hudebníky. Nemyslí jen na sebe, ohlas, který vzbudila, hodlá využít i ve prospěch svých kolegů. „Chci reprezentovat místo, odkud pocházím. Jako DJ bych si přála, aby se celý underground někam posunul. Nejde jen o mne. Pokud bude úspěšný jeden z nás, pak je to úspěch pro všechny.“

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Yasmin boduje se singlem On My Own. Že by nová R´n´B hvězda?