Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Květnové Bush party budou kralovat Shy FX a MC Stamina

Alena Uhlířová

Alena Uhlířová

12. 5. 2011

FOTO: Shy FXPražský klub Roxy se opět chystá na velkolepou party. 13. května ve 22 hodin odstartuje Bush, jedinečná drum’n’bassová akce. Také tentokrát se v klubu objeví dvě velká jména tohoto stylu Shy FX a MC Stamina.

FOTO: Shy FX

Shy FX, Zdroj: dnbstep.cz

Shy FX je otcem drum’n’bassové muziky. Stál nejen u jejího zrodu, podílel se také na zrození junglu a raggajanglu. Jeho prvním úspěšným rokem byl rok 1994, kdy vydal desku Just an Example. Právě na tomto albu se objevil singl Original Nuttah, který se svým jménem zapsal do historie drum’n’bassu.

Kromě sólových věcí spolupracoval Shy FX s mnoha zvučnými jmény. Společně s T-Powerem stvořili slavný kousek Shake Your Body, který se probojoval dokonce i do komerčních hitparád. O několik let později spolu pánové založili vydavatelství Digital Soundboy. V něm se stvořili hudební osobnosti jako Benny Page nebo Rockwell. Další úspěch vzešel ze spolupráce s Dizeem Rascalem, na jehož desku Math and English Shy FX složil track Da Feelin‘.

Zmíněná drum’n’bassová ikona ale nevystoupí sama. Spolu s ní v Roxy zazáří také MC Stamina, který má za sebou rovněž velmi plodné spolupráce s hvězdami jako jsou Merky a Friction. Spojení hudebního umění Shy FX a MC Stamina slibuje jedinečný zážitek v podobě progresivního drum’n’bassu okořeněného raggajunglem. Kromě drum’n’bassových guru se v onen večer představí také domácí DJs. Kapitánem bude DJ Ghonzales, za mixážní pult nastoupí Beast69 a dnbfever bude zastupovat DJ Stantha.

Květnové Bush slibuje spoustu kvalitní hudby, vynikající umělce a tanec až do ranních hodin. Drum’n’bassová směsice plná barev a beatů se promění v bombu, která exploduje již 13. května ve 22 hodin v pražském klubu Roxy. Vstupenky je možné zakoupit v předprodejích nebo v pokladně klubu Roxy.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Květnové Bush party budou kralovat Shy FX a MC Stamina