Menu
TOPZINE.cz
Čeští herci a české herečky

5 zajímavostí o Kryštofu Hádkovi: V Česku ho milují ženy, v Irsku muži

Nikola Němcová

Nikola Němcová

31. 3. 2013

Kryštof Hádek je bezesporu jedním z nejtalentovanějších herců své generace. Proslavil se rolí četaře Vojtíška v Tmavomodrém světě a v současnosti ho můžete vidět v dramatu Bez doteku.

Kryštof Hádek se narodil 9. března 1982 jako nejmladší ze tří synů dokumentaristky Jany Hádkové. Herectví se věnuje od dětství. Protože byl značně hyperaktivní, tak ho matka přihlásila do dramatického kroužku. V dětství si asi jako každé dítě přál být popelářem. V dnešní době říká, že pokud by se nevěnoval herectví, chtěl by být lékařem, stejně jako jeho nejstarší bratr Ondřej.

Jeho další kroky ale vedly na konzervatoř, ze které byl ve čtvrtém ročníku vyloučen kvůli absenci. Jeho přelomovou rolí se stal četař Vojtíšek, za kterého si vysloužil nominaci na Českého lva. Od té doby hrál v několika filmech a divadelních hrách a na svém kontě má kromě Českého lva za 3 sezóny v pekle i cenu pro mladé talentované evropské herce, kterou získal na berlínském filmovém festivalu. Pokud patříte mezi Kryštofovy fanoušky, určitě si ho užijete i v dramatu Bez doteku, natočeného nejmladším českým režisérem Matějem Chlupáčkem.

1. Za studiem vyrazil do Anglie

Poté, co byl vyloučen z konzervatoře, se rozhodl pro studium na londýnské Academy of music and drama art. Předtím, než na školu nastoupil, se musel zdokonalit v anglickém jazyce, protože podle svých slov měl lámanou angličtinu. Proto nejdříve navštěvoval kurzy a do Anglie odjel dřív, než na školu nastoupil.

FOTO: Absolvent, Studio DVA

Na polonahého Kryštofa Hádka si můžete zajít i do divadla. Zdroj: Studio dva

Podle něj se školský systém v Anglii a v Česku velmi liší. Převážně v přístupu vyučujících a toho, co se učí. Prý by se i normálně flákal, ale jelikož se za školu platilo, tak to ani nešlo. Byla to pro něj výborná zkušenost.

2. V Irsku se stal gay idolem

Kryštof slaví úspěch nejen na domácí půdě, ale i v zahraničí. Objevil se v irském dramatickém seriálu Raw, ve kterém působil čtyři sezóny. Hádek zde hrál Čecha Pavla, který pracuje ve stejnojmenném hotelu jako číšník a arogantní Geoff se stává jeho první gay zkušeností.

Zahrál si například po boku Charlene McKenny, která momentálně slaví úspěch se seriálem Ripper street, který se příští rok na BBC dočká své druhé řady. A už letos se ocitne ve spárech Scarlett Johansson ve sci-fi Under The Skin, kde se stane jednou z mnoha obětí této vražedné krásky.

3. Nejvíce utrácí za cestování

Kryštof je znám tím, že rád cestuje. V jednom  rozhovoru se svěřil, že nejvíce utrácí právě za cestování. Nejradši má Asii, a to hlavně kvůli tomu, že je to jiný svět, odlišné klima a díky jejich kultuře, která má odlišné uspořádání rodiny. Dle jeho slov zde více drží pohromadě  a mají úctu ke stáří. Pokud by mu někdo nabídl možnost navštívit Severní pól, určitě by se nebránil.

4. Roli si sprostě vyřval

V 3 sezónách v pekle ztvárnil Ivana Heinze, postavu inspirovanou Egonem Bondym. Původně mu byla nabídnuta menší role. Když šel na casting, byl požádán, aby zkusil hodně zařvat, klidně i něco vulgárního. Kryštof prý zná jednu hodně sprostou větu, a tak jí z plných plic zařval. Poté mu zavolali, jestli by nechtěl hlavní roli.

5. Práce se neštítí

Momentálně se Kryštof věnuje pouze herectví, ale při svém pobytu v Anglii si musel vydělávat i jiným způsobem. Živil se například jako zahradník, pomocník v kuchyni, staral se o zvířata, trhal třešně nebo také svážel maso.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

5 zajímavostí o Kryštofu Hádkovi: V Česku ho milují ženy, v Irsku muži