Menu
TOPZINE.cz
Hudba

White Lies v pražské Lucerně představí nové album. Poslechněte si ukázku

Adam Vrána

Adam Vrána

4. 6. 2013

Tuzemští fanoušci britských White Lies se mohou radovat hned dvakrát. Jednak díky vydání nového alba, které má vyjít v polovině letošního léta, a jednak proto, že právě s tímto albem přijedou 17. listopadu do pražského Lucerna music baru.

FOTO: White Lies

White Lies se do ČR vrací po dvou letech. | Zdroj: D Smack U Promotion

White Lies ve složení Harry McVeigh (zpěv, kytara), Charles Cave (baskytara) a Jack Brown (bicí) mají za bezmála šestiletou kariéru na kontě dvě studiová alba – debutové To Lose My Life z roku 2009 a Ritual vydané s dvouletým odstupem.

Obě nahrávky mají společný nadmíru kladný ohlas u kritiků – debut dosáhl na první příčku britské hitparády a po celém světě se jej prodalo přes milion kopií, což trojici hudebních elévů vyneslo cenu Q Awards v kategorii Objev roku. S albem Ritual pak kapela odehrála řadu mega koncertů v Británii a objevila se i v americké zábavné show Davida Lettermana. V roce 2011 byli jedním z headlinerů festivalu Rock for People.

V pořadí třetí nahrávku Big TV produkoval Ed Buller, jenž spolupracoval například s kapelami Suede nebo Crystal Method. Vyjde 12. srpna a bude jí předcházet singl There Goes Our Love Again, přičemž skladbu Getting Even dává skupina k poslechu již nyní.

Vstupenky budou k dostání od 5. června na oficiálních stránkách kapely. V tuzemských předprodejích je lze pořizovat od 7. června v ceně od 490 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

White Lies v pražské Lucerně představí nové album. Poslechněte si ukázku