Menu
TOPZINE.cz
Přijímací zkoušky na VŠ

Vysoké školy v těchto dnech otevírají své dveře uchazečům o studium

Redakce

Redakce

11. 1. 2012

Ve škole

V kalendáři se pomalu ale jistě blíží únor, měsíc, ve kterém si můžete podat přihlášky na vysoké školy. Pokud ještě nejste rozhodnuti, který obor je pro vás nejlepší, možná vám pomůže DOD.

Ve škole

Přednáškové sály bývají v tyto dny plné, Zdroj: sxc.hu

Vysoké školy pravidelně před přijímacími zkouškami pořádají DOD, neboli Den otevřených dveří.

Nezapomeňte si psací potřeby

Před tím, než se na DOD vydáte, prohlédněte si webové stránky fakulty nebo katedry, kde byste chtěli studovat. Pokud vám není vše jasné, zapiště si své otázky, na které chcete znát odpověď.

Vemte si také něco na psaní. Často se dozvíte informace o požadavcích na kredity, zápočty a zkoušky, a je lepší si je někde poznamenat.

Rozhodnutí je na vás

Ve většině případů se jedná o několik hodin, které můžete strávit přímo v sídle školy. Prohlídky a besedy se mohou ujmout jak učitelé a profesoři, tak samotní studenti.

Spolu s ostatními uchazeči si tak můžete projít učebny a laboratoře nebo se dozvědět tipy na přijímací zkoušky a případně informace o pořádaných přípravných kurzech. Můžete získat také různé materiály (letáky, katalogy), které na internetu nenajdete.

Při DOD máte výhodou, že se stávajících studentů a pedagogů můžete zeptat na cokoliv týkající se studia, prostředí i atmosféry školy. Mohou vám osvětlit nejasnosti ohledně požadavků na studium, studijních plánů a běžné je i nahlédnutí do vyučování.

Návštěva DOD je výhodná pro ty z vás, kteří ještě nemají jasno, jakým směrem se pro budoucí vzdělání vydat. Přínosem jsou určitě zkušenosti ostatních, a pokud byste měli pochyby o náročnosti studia, je stále čas se zamyslet i nad jinými obory.

Čtěte také: Dny otevřených dveří na VŠ: V lednu lákají snad všude

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vysoké školy v těchto dnech otevírají své dveře uchazečům o studium