×
TOPZINE.cz

Vyrobil video k Tintinovi a dal ho na Twitter. Teď pracuje pro Spielberga

FOTO: Režisér Steven Spielberg
Režisér Steven Spielberg v lednu 2013. zdroj: REPROFOTO youtube.com

Také jste někdy snili o tom, jaké by to bylo pracovat pro slavného režiséra, a říkali jste si, kolik úsilí byste museli vynaložit? Nemusí to být nutností, stačí být kreativní a používat sociální sítě.

Jak málo stačí k tomu začít pracovat pro Stevena Spielberga. Pouze vytvořit klip a sdílet ho na Twitteru. Přesně to udělal grafik James Curran, který vyrobil alternativní titulky k novému filmu Tintinova dobrodružství a shodou náhod jej viděl samotný Steven Spielberg. Režiséra krátký film hned uchvátil a pozval autora na světovou premiéru Tintinových dobrodružství. Na slavnostním promítání mu nabídl práci na svém dalším filmu.

Mrkněte také na originální trailer k Tintinovi

Zdá se to neuvěřitelné, ale tato fakta jsou potvrzena jedním ze scenáristů Tintina, Edgarem Wrightem, který na Twitteru zveřejnil, že Spielberg video viděl a byl jím ohromen. A není se čemu divit. Vytvořený film trvá jen něco málo přes jednu minutu a v dynamickém sledu zobrazuje základní prvky každé z 24 knih o Tintinovi.

Opět je tedy potvrzen onen známý americký sen, kdy je možné cokoli, pokud člověk chce. I když tento pohádkový příběh o neznámém umělci spíše vypadá, jako by si ho Spielberg napsal sám.

Tintinova dobrodružství (Adventures of Tintin, The)

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Mysteriózní
USA / Nový Zéland, 2011, 107 min

Režie: Steven Spielberg
Hrají: Jamie Bell, Daniel Craig, Andy Serkis, Cary Elwes, Nick Frost, Simon Pegg, Toby Jones, Mackenzie Crook, Gad Elmaleh, Tony Curran, Sebastian Roché, Phillip Rhys, Mark Ivanir, Alex Hyde-White, Daniel MaysDiskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..