Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

VIDEO: Zrození Planety opic. Jak primáti zaútočí na lidstvo? Podívejte se na klip!

Marek Benda

Marek Benda

28. 7. 2011

!Exkluzivně!Lidstvo již desítky let dělá pokusy na zvířatech, opice nevyjímaje. A jsou to právě primáti, u kterých se díky vědeckým experimentům vyvine vysoká inteligence, po níž by prahl leckterý člověk. Ze srdce San Francisca se naši předci snaží převzít nadvládu.

OBR: Zrození planety opic

A teď si vás všechny podmaním! Zdroj: distributor filmu

Opičky tentokrát budou plně digitální (vizuální a akční sekvence určitě budou stát za to). O jejich vytvoření se postaral tým, který si odnesl Oscara za vizuální triky k Avatarovi od Jamese Camerona.

Původní film Planeta opic z roku 1968  byl obrovský hit, kde si hlavní roli astronauta, jenž se ocitá na planetě inteligentních primátů a lidských otroků, zahrál Charlton Heston. Poté následoval remake od Tima Burtona z roku 2001.

video
play-sharp-fill

Ale zpět ke Zrození planety opic. Za vším stojí původně dobrý úmysl, který se zvrtne, a posléze stovky opic terorizují celé město. Mazané výrazy v obličejích vychytralých opičáků nevěstí nic dobrého. V hlavních rolích uvidíte Jamese Franca nebo Gluma Andyho Serkise.

Zrození Planety opic (Rise of the Planet of the Apes)

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Drama
USA, 2011, 105 min

Režie: Rupert Wyatt
Hrají: James Franco, Andy Serkis, Brian Cox, John Lithgow, Freida Pinto, Tom Felton, Tyler Labine, Sonja Bennett, Chelah Horsdal, David Oyelowo

Premiéra v ČR: 11. srpna 2011

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Zrození Planety opic. Jak primáti zaútočí na lidstvo? Podívejte se na klip!