Menu
TOPZINE.cz
Sport

VIDEO: Ve freeridu a downhillu jde o život. Podívejte se, jak sjet ze skály

Redakce

Redakce

12. 5. 2011

Pokud se řadíte mezi ty, kteří rádi objevují něco nového a adrenalin je vaším věrným kamarádem, jistě podlehnete našemu exkluzivnímu videu o downhillu a freeridu. Právě o těchto sportech jsme pro diváky Topzinu natočili spot se dvěma borci: Zdendou Našincem a Petrem Mančíkem.

FOTO: Zdenda Našinec - downhill

Zdenda Našinec předvedl, jak se jezdí downhill a freeride. Foto: Tomáš Lénárd, Topzine.cz

Celoodpružené kolo, helma, chrániče a hlavně hodně odvahy. To je ve zkratce základní vybavení pro freeridového a downhillového jezdce. Nejen to ale k těmto sportům patří. Pro lepší představivost jsme natočili video, po jehož zhlédnutí se možná i vy, pokud holdujete adrenalinu a jdete do všeho takříkajíc po hlavě, po nějakém kole poohlédnete.

Freeride a downhill se řadí mezi extrémní sporty a věřte, že během natáčení videa neproudil adrenalin v těle jen našim skvělým jezdcům Zdendovi Našincovi a Petrovi Mančíkovi. I my jsme často valili oči a nevěřili, že se dají podobné věci dělat bez pádů a zlomenin, jak to bylo v případě těchto kluků.

Přečtěte si i exkluzivní rozhovor se Zdendou Našincem!

Během natáčení velice odvážných skoků a sjezdů nám Zdenda poskytl pár informací nejen o sobě, ale i o extrémních sportech obecně. Navíc nám sdělil několik tipů a rad o jezdeckých začátcích či nutné výbavě.

FOTO: Zdeněk Našinec

Zdeněk Našinec (vpravo) a Petr Mančík, Foto: Radek Lang, Topzine.cz

Mezi Zdendovy zájmy vždy patřily extrémní sporty. Jako malý začínal s boulderingem neboli lezením po umělých skalách, který tak miloval, že si do pokoje musel zřídit lezeckou stěnu. Protože to Zdeňkovi ale nestačilo, vrhl se do většího adrenalinu. Pár let se věnoval závodění na Bmx, kdy se mu otevřela bikrosová kariéra. Po těchto zážitcích se vrhl do drsnějších terénů downhillu a freeridu.

Jak se natáčelo?

Video vznikalo během dubna a května. Natáčelo se v Praze na Hostivaři a v Hloubětíně. Moderátorkou je Jana Peroutková. Natáčeli Radek Lang a Tomáš Lénárd. Tomáš se ujal i střihu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Ve freeridu a downhillu jde o život. Podívejte se, jak sjet ze skály