Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

VIDEO: TOP 6 filmových scén, které se vyplatí zastavit a zhlédnout ještě jednou

Jiří Tichý

Jiří Tichý

8. 7. 2011

Sledování filmů už dlouho není nepřetržitým promítáním, jak si na něj diváci zvykli na počátku kinematografie. Hlad nebo nutkání navštívit onu povětšinou malou ale nezbytnou místnost se záchodem naučila filmové konzumenty zastavovat uprostřed snímku. Někdy se ale vyplatí si scénu stopnout nejen kvůli akutní potřebě vyměšování.

I když létají vesmírem, praštit se hlavou o dveře dovedou stejně dobře jako dnes, Zdroj: youtube.com

O pauzy se jako první postarala televize kvůli svým chlebodárcům, tedy reklamám, a dovolila člověku opustit místnost, aniž by mu něco uteklo. Pak přišlo video a divák si mohl zastavit cokoli a kdykoli chtěl. V éře počítačů, DVD, všemožných jiných nosičů a různých televizních funkcí se vracení stalo téměř standardem. Proč ho tedy nevyužít?

Sharon Stone přehazuje nohu přes nohu – Základní instinkt

Asi jen málokoho překvapí, že nejvracenější scéna se točí okolo sexuality. Když se k sexu do rovnice přidá Sharon Stone smyslně přehazující nohu přes nohu a slintající Michael Douglas, který ji při tom pozoruje, výsledkem je jednoznačně moment, který nechá chladným jen málokterého sexuálně neukojeného chlápka. A že jich jsou na internetu mraky.

Stormtrooper a nízký strop – Star Wars: Epizoda IV – Nová naděje

Že to s klonovými vojáky nebyl zas tak dobrý nápad, mohl Imperátor pochopit už v Nové naději. Ještě že kloni vyfasovali tak kvalitní vybavení. Nebýt helmy, odnesla by to Stormtrooperova hlava a otřásl by se jeho zelený mozek. Pardon, v tomto případě bílý.

Štít Kapitána Ameriky na Iron Manově stole – Iron Man 2

Comicsárny vládnou filmovému světu a velkou zásluhu na tom má studio Marvel, které si připravilo plán, jak ze svých fanoušků dostat co nejvíc peněz. Běžně by si totiž filmoví tvůrci vystačili s půlhodinovou představovačkou hrdinů, půlhodinovou zápletkou a hodinovým finále. Aby Marvel ve svých Avengers neztrácel čas, představil světu většinu hrdinů v samostatných filmech. Není se tedy co divit, že na Iron Manově stole leží cizí štít, navíc v barvách americké vlajky.

Pac-man se dostal i do Tronova Gridu – Tron

Pac-man je jedna z nejikoničtějších her všech dob a narážka na něj se objevila už v několika filmech a seriálech. Sám Pac-man si zahrál ve Futuramě a o původu jeho jména se divák může dozvědět díky filmu Scott Pilgrim proti zbytku světa. Jeho ikonické Wocka Wocka zazní i z původního Trona, kde se objeví po boku takové hvězdy, jakou je Mickey Mouse.

Dvojitý Hitman – Hitman

Podivná představa. Člověk si jen tak sedí na zemi před televizí a hraje na konzoli hru na tichého zabijáka. Najednou mu někdo plešatý, v obleku a s čárkovým kódem vytetovaným na hlavě proskočí oknem a je setsakra podobný tomu týpkovi na obrazovce. No ještě že to byl jen Hitman, takový GTA nebo Flatout by v obýváku asi udělali větší nepořádek.

Kdo by se takhle nedivil, kdyby mu Hitman proskočil oknem do pokoje, když ho zrovna hraje

Cyklista na rytířském turnaji – Noc na Karlštejně

I v českých luhách a hájích se nějaká ta scéna hodná opakování najde. V legendární Noci na Karlštejně se do 14. století vydal normalizační cyklista. Co by za jeho schopnosti cestovat časem dali francouzští Návštěvníci Jean Reno a Christian Clavier.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: TOP 6 filmových scén, které se vyplatí zastavit a zhlédnout ještě jednou