×
TOPZINE.cz

VIDEO: Světový pohár ve famfrpálu. Hrát mohou i obyčejní mudlové

Spousta fanoušků Harryho Pottera snila o tom, že by si jednou v životě zahrála kouzelnickou hru famfrpál (angl. quidditch). A spousta z nich ani netuší, že se jejich sen stal skutečností a famfrpál patří k oblíbeným sportům amerických studentů.

Zarytí fanoušci mnohdy nedokáží překonat fakt, že jejich modly jsou pouze vymyšlené. To je i případ účastníků již pátého Světového poháru ve famfrpálu, hře, kterou žije celý kouzelnický svět slavné knihy J. K. Rowlingové. Jednotlivé týmy vůbec neomezuje fakt, že košťata ve skutečnosti nelétají a hrací míče nemůžete očarovat. Prostě se rozhodli, že vytvoří Mezinárodní famfrpálovou asociaci (angl. International Quidditch Association) a udělají z fiktivního sportu celosvětovou soutěž.

Exkluzivní rozhovor: Katie Bell z Harryho Pottera: Ráda bych si zahrála ten famfrpál

Světového poháru se účastní každoročně stovka středních škol ze čtyř zemí (USA, Kanada, Finsko a Nový Zéland) a celkový počet závodníků čítá na dva tisíce. Pravidla sportu se samozřejmě musela upravit mudlovským podmínkám a hra je popisována jako něco mezi rugby, vybíjenou a honěnou.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..