Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

VIDEO: Neil Patrick Harris býval nevinný. Mrkněte na proměnu v Barneyho

Redakce

Redakce

11. 6. 2012

FOTO: Barney StinsonNeil Patrick Harris. Pro mnohé spíše Barney Stinson z veleúspěšného amerického sitcomu How I Met Your Mother. Jak se z roztomilého modrookého klučiny postupně vyklubal herec s velkým H? Mrkněte na video.

video
play-rounded-fill

Neil Patrick Harris se narodil v Novém Mexiku v roce 1973. Jeho rodiče, advokáti, nebyli moc nadšeni představou, že by se z jejich syna měl stát herec. Neil byl v počátcích navíc silně ovlivněn svým bratrem. Ten mu zařídil, aby si už ve čtvrté třídě poprvé mohl zahrát na divadle. Vášeň pro divadlo ho neopustila ani na střední škole, kde hrál ve školních hrách a muzikálech.

Čtěte více: Barney Stinson radí, jak přežít Valentýna

A pak už se to na modrookého blonďáka hrnulo ze všech stran. V roce 1988 si zahrál ve filmu Clara’s Heart po boku Whoopi Goldberg (a byl za to nominován na Zlatý glóbus) a ve sci-fi Purple People Eater.

Zlatého glóbu se dočkal o rok později za výkon v seriálu Doogie Howser, M. D. Snad největší popularitu mu ale získal již zmíněný seriál How I Met Your Mother. Harrisův sukničkář Barney má pořádnou zásobu průpovídek, které se téměř přes noc staly nesmrtelnými.

FOTO: Barney Stinson

Barney Stinson? To je Neil Patrick Harris. Zdroj: distributor seriálu

Tenhle sympaťák není jenom vynikající herec, ale má taky úžasný hlasový rozsah. Ten využívá jak v broadwayských muzikálech, tak i v různých filmech, jmenujme například potrhlý muzikál Josse Whedona Dr. Horrible’s Sing-Along Blog.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Neil Patrick Harris býval nevinný. Mrkněte na proměnu v Barneyho