Menu
TOPZINE.cz
Knižní novinky, nové knihy

Jak přežít Valentýna vám poradí Barney Stinson a jím sepsaný Borcův kodex!

Eva Marková

Eva Marková

8. 2. 2011

FOTO: Barney Stinson!Knižní novinky! Každý, kdo někdy viděl alespoň jeden díl seriálu Jak jsem poznal vaši matku, musel zaregistrovat existenci jakéhosi Borcova kodexu. Co to je? A jak vám může pomoci přežít nadcházející svátek sv. Valentýna se ctí borcovi vlastní? Čtěte dál a dozvíte se, že svůj kodex mají i kočičky!

FOTO: Barney Stinson

Barney Stinson je skutečnej borec!, Zdroj: archiv nakladatelství Argo

Který borec by už někdy neslyšel o Borcově kodexu! Víte ale, kdy byl poprvé sepsán? První pokus o jeho zapsání provedl 4. července 1776 ve Philadelphii Barnabáš Stinson, rozptýlené fragmenty kodexu teď posbíral Barney Stinson, kterého jistě znáte ze seriálu Jak jsem poznal vaši matku. Škoda, že Borcův kodex nebyl sepsán daleko dřív! Nemuselo by tak dojít k borcovraždě Ábela, dokonce i borci z Tróje a Sparty by měli jasno v tom, komu patří kočička Helena… Než si povíme, v čem vám může kodex pomoci před nadcházejícím Valentýnem, ujasněme si, jaký je rozdíl mezi pojmy borec a brácha.

Jednoduše řečeno: Borec je spolehlivý společník na celý život, který vám bude vždy stát po boku, pokud zrovna nebude mít jinde nějaké vlastní projekty. Ale pozor! I když můžete mít bratra, ještě to neznamená, že je to váš brácha. Brácha totiž věrně dodržuje jeden či více článků Borcova kodexu. A ještě drobnost nakonec: na to, aby byl člověk brácha, ještě nemusí být muž, ovšem za předpokladu, že se ztotožňuje s mravními hodnotami obsaženými v tomto posvátném kodexu. Pokud například nějaká žena dá chlápka dohromady se svou prsatou kamarádkou, jedná jako borec. A pokud ho dá dohromady s dalšími sexy kamarádkami, přestože se s tou první vyspal a pak už jí nezavolal, je na každý pád borec a jeho brácha.
(Sepsáno podle Borcova kodexu v překladu borce Víta Penkaly, Argo 2010)

Jak se tedy chovat, pokud jako správný borec chcete přežít Valentýna? Máme pár tipů!

Článek 35: Borec si nikdy nepůjčí film pro holky.

Článek 76: Jestliže borec v přítomnosti jiných borců telefonuje s kočičkou a má bůhvíproč potřebu říct miluju tě, omluví se a odejde z místnosti, nebo nasadí subsonický tón à la Barry White.

Článek 77: Borci se k sobě netulí.

Článek 92: Davajku si borec drží od těla. (Pozn.: V zájmu uchování čistoty tohoto nádherného, neosobního a prázdného vztahu borec nikdy emocionálně nepřilne k davajce.)

Článek 110: Pokud to mezi borcem a nějakou kočičkou zajiskří, jeho brácha udělá vše, co je v jeho moci, aby napomohl žádoucímu výsledku.

Článek 116: Borec nezničí šance jiného borce či borců zabodovat s jinou kočičkou.

Článek 150: Žádný sex s bráchovou ex.

… nejen feministky už si asi položily otázku, proč zde citujeme jen Borcův kodex a nezmínili jsme kodex, který mají sepsaný kočičky. Tak aby bylo učiněno spravedlnosti zadost, pár ukázek z kodexu kočiček, jehož část Barney také cituje:

Kočička se nikdy nevyspí s bývalým přítelem jiné kočičky, krom případů, kdy to udělá.

Pokud se dvě kočičky zhádají, budou pronášet kousavé poznámky a předstírat, že si jedna druhé nevšímá; ne že ze sebe servou šaty a vyřídí si to ručně.

Mají-li dvě kočičky na sobě stejný model, obě si podrží právo náhodou na tu druhou vylít drink.

Převzato z knihy Barneyho Stinsona a Matta Kuhna: Borcův kodex. Vydalo nakladatelství Argo v Praze, 2010. Přeložil borec Vít Penkala.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak přežít Valentýna vám poradí Barney Stinson a jím sepsaný Borcův kodex!