Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Velikonoce 2011 v televizi: Dojde na princezny, roboty i Šmouly z Avatara

Kristýna Motlová

Kristýna Motlová

22. 4. 2011

Velikonoce se stejně jako jiné svátky promítnou i do televizního programu, a věřte, že na své si přijde opravdu každý. Topzine.cz vám přináší to nejlepší z televizní nabídky na předvelikonoční víkend i na samotné Velikonoční pondělí.

FOTO: Velikonoce v televizi

Televizní velikonoční nadílka bude letos pestrá, Zdroj: sxc.hu, Koláž: Kristýna Motlová

Nejste-li fanoušky malování kraslic, pojídání vajíček, lapání žen s pomlázkou v ruce, respektive polévání mužů vodou, máme pro vás jinou variantu, jak strávit letošní Velikonoce. Stačí se pohodlně usadit, uchopit televizní ovladač a nechat se inspirovat naší rozmanitou nabídkou.

Co by to bylo za televizní Velikonoce bez velikonočně laděných filmů? Pokud vás zajímá pohled do historie, konkrétně k příběhu samotného Ježíše, jistě vás svou nabídkou potěší ČT2. Zhlédnout budete moci Desatero přikázání rozdělené na dvě části, a to v sobotu a v neděli vždy po čtvrté hodině odpolední. V neděli a v pondělí od osmi večer zase přijdou na řadu oba díly filmu Umučení. Pokud se ale chcete spíš velikonočně pobavit, sáhněte po belmondovce Veselé Velikonoce – v pondělí ve 21:40 na ČT1.

Princezny na sto způsobů

Pravdou zůstává, že tím hlavním publikem, které tráví čas o Velikonocích u televizních obrazovek, jsou děti. A televizní stanice na ně myslí opravdu ve velkém. V neděli v půl třetí nás na České televizi jako předkrm čeká pohádková klasika Byl jednou jeden král. Hlavní chod přijde ale o Velikonočním pondělí. Například na Nově začne blok českých pohádek pět minut po půl desáté ráno a bude trvat až do půl šesté.

FOTO: Vesele Velikonoce

Jean-Paul Belmondo, Sofie Marceau a jejich Velikonoce, Zdroj: distributor filmu

Naproti tomu Prima nabídne od čtvrt na pět Hrátky s čertem, a kdybyste náhodou zatoužili po něčem novějším, od 16:20 můžete na ČT1 zhlédnout novou českou animovanou pohádku Na půdě aneb Kdo má dneska narozeniny?.

Létající dům, dinosauři i rodinka superhrdinů

Pokud ale vaše potomstvo, mladší sourozenectvo nebo i vás samotné už české pohádky tolik nebaví a radši dáte přednost barevnému hollywoodskému animáku, i vy si přijdete na své. V sobotu od 20:00 přinese Nova Madagaskar 2 a v pondělí pět minut před osmou ranní zase film Spláchnutej. Volba Primy padla na Hledá se Nemo, který můžete vidět v pondělí pět minut po druhé hodině.

Hledá se Nemo

Nemo, ten v tom umí plavat, Zdroj: distributor filmu

Doslova animovanou nálož připravily i všechny tři HBO kanály. V sobotu odvysílají pohádkovou Princeznu a žabáka, Vzhůru do oblak, Zataženo, občas trakaře nebo poměrně netematickou Vánoční koledu, v pondělí zase Dobu ledovou 3 nebo Úžasňákovy.

Dámy, připravte si kapesníčky

Romantická komedie je televizně velmi vděčný žánr, stanice nám jej servírují v podstatě neustále a nejinak tomu bude i během Velikonoc. V sobotu odpoledne nám televize Prima nabídne nejprve dojemnou Dlouhou cestu, večer naopak více komediálně laděný film s Cameron DiazNěco na té Mary je. V neděli deset minut po třinácté hodině převezme štafetu Nova, Matthew Perry, Salma Hayek a Jen blázni spěchají.

Nestačí-li vám to, nahlédněte i do velikonočního programu stanice HBO, kde především na dámské romantiku milující publikum čeká například Chceš mě, chci tě, Dopisy pro Julii, Můj život v ruinách nebo české Ženy v pokušení.

Oscar doporučuje cukrovou vatu z Indie

Televize nám ale umožní zhlédnout i kvalitnější kousky. My jsme konkrétně v našich tipech sáhli po těch, kterým se podařilo získat alespoň oscarovou nominaci, ne-li rovnou zlatou sošku. Na pirátskou plavbu za Truhlou mrtvého muže se můžete s Jackem Sparrowem vydat v sobotu na Primě od osmi večer. Pokud dáváte přednost tajemnu, zapněte si raději ve 21:50 téhož dne Novu, kde uvidíte Skrytou identitu s Leonardem DiCapriem. Drama Pochyby s Meryl Streep a Amy Adams je zase na programu v neděli deset minut před třiadvacátou hodinou na ČT2.

Největší porci úspěšných filmů ale přinese opět stanice HBO. V neděli bude k vidění Oscary ověšený Milionář z chatrče či romantické drama Austrálie. O Velikonočním pondělí se zase můžete těšit na rodinnou klasiku Sám doma, druhý díl robotických Transformers nebo velkofilm Avatar.

Česká klasika, která neumírá

Ani milovníci českých filmů rozhodně nepřijdou zkrátka. Nova přinese v sobotu ve 12:30 Rudolfa Hrušínského ve filmu Dobrý voják Švejk, v neděli v 15:25 zase zpracování knihy Josefa Škvoreckého Tankový prapor. Ve stejný den ČT1 odvysílá filmy Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny. První zmíněný od 17:00, druhý o tři hodiny později.

Kuře workoholik

Tak jako každý rok na Velikonoce bude i tentokrát Česká televize věnovat velkou pozornost pomoci druhým prostřednictvím všem známého Kuřete. V sobotu od dvaceti hodin se tak odehraje Vysoká hra pro Kuře s dvojicí slavných osobností na postu soutěžících. V pondělí v 17:15 nabídne televize benefiční koncert Klus pro Kuře a od osmé večerní pak sbírkový pořad Letem světem s Kuřetem. Veškeré peněžní dary tradičně poputují k nadaci Pomozte dětem.

Doufáme, že jste si z naší nabídky vybrali a přejeme vám krásné a pohodové (nejen) filmové Velikonoce!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Velikonoce 2011 v televizi: Dojde na princezny, roboty i Šmouly z Avatara