×
TOPZINE.cz

Ve Vídni vzniká nejmodernější nádražní komplex s ubytováním či obchody

FOTO: Vídeňské nádražíVídeňské západní nádraží, důležitý dopravní uzel, prochází již tři roky rekonstrukcí. V nejbližší době zde bude otevřen gigantický komplex s názvem BahnhofCity Wien-West.

FOTO: Vídeňské západní nádraží je jedním z nejvýznamnějších dopravních uzlů v zemi
Vídeňské západní nádraží je jedním z nejvýznamnějších dopravních uzlů v zemi, Zdroj: youtube.com

Wien Westbahnhof, pro českého cestovatele známé jako Vídeň Západní nádraží, je nejvýznamnější nádražím v hlavním městě Rakouska. Zároveň je to jeden z nejdůležitějších dopravních uzlů této země.

Modernizace a přestavba na futuristické BahnhofCity

Již třetí rok probíhá na vídeňském Západním nádraží rozsáhlá rekonstrukce. Ideou projektu bylo celý objekt opravit a zmodernizovat. Výsledkem snahy má být BahnhofCity Wien-West. Malé městečko, ve které se má nádraží proměnit. Postupně zde vznikají nákupní centra, restaurace, hotel a kancelářské prostory. A samozřejmě nová nástupiště.

Westbahnhof má, stejně jako ostatní tři velká vídeňská nádraží, hlavové neboli koncové uspořádání kolejí. S centrem města jej spojuje několik tramvajových linek i trasy vídeňského metra. Ze Západního nádraží vyrážejí vlaky na Slovensko, do Maďarska, Itálie i Německa. Stavba byla poprvé otevřena roku 1858.

Přečtěte si také článek o nejcharismatičtějších nádražních budovách světa.

Vznikne ideální místo na příjemně strávený víkend pro celé rodiny. Modernizace a rekonstrukce probíhala v několika fázích. Hlavní nádražní hala je po generální sanaci již delší dobu v provozu kvůli důležitosti a poloze Západního nádraží. Na ostatních budovách a stavbách se zatím nepřetržitě pracuje. Slavnostní otevření komplexu, nazvaného BahnhofCity Vídeň Západ, je naplánováno na 23. listopad 2011.

Vyrůstá další město ve městě

Dominantou a také symbolem celého komplexu se stala futuristická administrativní budova, stojící vlevo od hlavní nádražní haly. Výrazné jsou hlavně dva pravoúhlé trakty spojující se několik pater nad zemí bez jakékoliv opory.

FOTO: Dominantou celého komplexu je futuristická administrativní budova
Dominantou celého komplexu je futuristická administrativní budova

Nově zbudované nákupní centrum rozdělí plochu 17 000 m2 mezi všemožné obchody, občerstvení a ostatní služby pro zákazníky. Navíc se můžete v BahnhofCity ubytovat v luxusním hotelu, nebo si pronajmout jednu z kanceláří na ploše 13 000 m2. To je dohromady přes 30 000 m2, do kterých by se bez problémů vešlo kolem 300 nových nadstandardních bytů. Pokud se tam po 23. listopadu vypravíte, dejte velký pozor, ať nezabloudíte.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..