Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Ve filmu Vyměřený čas je Justin Timberlake novodobý Robin Hood

Redakce

Redakce

30. 10. 2011

Režisér snímku Gattaca, Andrew Niccol, nám představuje svůj nový futuristický sci-fi thriller Vyměřený čas. Podle traileru se mají fanouškové tohoto žánru na co těšit. A navíc můžou zkusit své štěstí v naší soutěži!

Děj snímku Vyměřený čas se odehrává v nedaleké budoucnosti, v době, kdy peníze neznamenají vůbec nic a čas se stal jediným platidlem. Lidé mohou žít pouze 25 let, jejich poslední šancí na další život je vydělat si, zdědit nebo ukrást čas navíc.

Jednoho dne obyčejný dělník Will Salas zachrání bohatého muže před zloději času, ten mu věnuje zbytek svého života. Výměna celého století času vyvolá zájem tzv. správců času v řadách policistů, kteří nechtějí nechat tolik času v rukou nepotřebného člověka. Will je poté nespravedlivě obviněn z vraždy tohoto muže. Jedinou možností na záchranu se pro něj stává útěk do nejbohatší zóny ve městě, aby zde dokázal svou nevinu.

V hlavních rolích se objeví herec a zpěvák Justin Timberlake jako Will Salas, Olivia Wilde, která hraje jeho matku, a Amanda Seyfried, jež ztvárňuje roli Sylvie. Zajímavé je, že herečka Olivia Wilde je ve skutečnosti o tři roky mladší než její filmový syn Justin. Wilde se nechala slyšet, že ji neskutečně bavilo hrát matku Justina Timberlaka a dodává: „Je to zábava, experimentovat s hraním postav, které by vám normálně nikdo nenabídl.“

Justin Timberlake po natáčení prohlásil, že snímek Vyměřený čas byl nejvtipnější počin, na kterém kdy pracoval. „Střílel jsem z pistolí, boural s auty, nakopával zadky a líbal krásné ženy, je to jako chlapecká fantazie,“ pochvaloval si. Podle Timberlaka je postava Willa Salase futuristickým Robinem Hoodem: bohatým čas bere a chudým dává.

Nakonec důležitá informace pro fanšmejkry sci-fi, tento filmový počin bude mít českou premiéru v kinech 3. listopadu 2011.

Vyměřený čas (In Time)

Sci-Fi / Thriller
USA, 2011, 109 min

Režie: Andrew Niccol
Hrají: Justin Timberlake, Alex Pettyfer, Olivia Wilde, Amanda Seyfried, Johnny Galecki, Cillian Murphy, Vincent Kartheiser, Elena Satine, Rachel Roberts, Aaron Perilo, Adam Jamal Craig, Bella Heathcote, Matthew Bomer, Yaya DaCosta, Ethan Peck, Toby Hemingway, DeVaughn Nixon

Premiéra v ČR: 3. listopadu 2011

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ve filmu Vyměřený čas je Justin Timberlake novodobý Robin Hood