Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

V Řeznické se před letním spánkem činí. Diváky čeká několik událostí

David Mičke

David Mičke

2. 3. 2012

Pražské Divadlo v Řeznické plánuje uvést v květnu novou inscenaci. Už v březnu ale rozbíhá dva projekty, ve kterých zazáří známí i neznámí talenti.

Jan Zadražil má za sebou řadu rolí Zdroj: svandovodivadlo.cz

Divadlo v Řeznické chystá na květen premiéru nové inscenace. Bude se jmenovat Sheldon a jeho matka paní Levinová. Vzorem pro ni byla kniha Sheldon & Mrs. Levine, kterou napsalo autorské duo Sam Bobrick a Julie Steinová. Komediální hra byla prvně předvedena v loňském roce na newyorské Broadwayi.

Čtěte také: Martin Huba bude režírovat Richarda III.

Je poskládaná z dopisů, které si vyměňuje mladý poeta se svou autoritářskou matkou, od níž utekl, a vydal se do světa. Drama pak primárně rozebírá vztah oněch dvou postav příběhu.

„Milá matko. Rudé jsou růže, co rostou do nebe, dělá se mi nanic, když vzpomenu si na Tebe. Líbá Sheldon“

Do češtiny hru přeložil Alexandr Jerie. Inscenace si pod svá režisérská křídla vzal Viktor Polesný (naposledy v divadle režíroval Baladu o smutné kavárně). Titulní role obsadil vycházející talent Jan Zadražil s Naďou Konvalinkovou.

Divadlo chystá premiéru komediální hříčky na 2. května.

Co všechno v divadle člověk zažije

Divadlo v Řeznické mimo jiné rozjíždí cyklus s názvem Řeznická OPEN, jehož obsah bude ekvivalentem všehochuti. Tím se myslí kombinace scénických čtení, autorských večerů a podobných akcí. Dramaturgie je volná a nabízí prostor pro běžné smrtelníky z veřejnosti.

Řeznická OPEN ulovila Miroslava Táborského Zdroj: nakladatelství Tympanum

Začne se v pondělí 19. března scénickým čtením na téma Ach Romeo, proč jsi Romeo aneb Shakespeare s námi. Hostem bude překladatel Jiří Josek, dále pak interpreti Ilona Svobodová a Miroslav Táborský.

Koncerty na scéně

Trochu jiný soudek bude otevřen se scénickým blogováním s názvem Jsem spokojená a vyrovnaná mladá dívka, kde bude herečka Marie Štípková předávat divákům moudra české blogerky Kretky. Daších vystoupení se zúčastní kupříkladu spisovatel, režisér a herec Arnošt Goldflam, dramatička Iva Klestilová či herečka Jitka Smutná.

FOTO: Arnošt Goldflam

Arnošta Goldflama známe z několika kultovních českých filmů Foto: Kateřina Ciborová, TOPZINE.cz

Do třetice Řeznická připravuje sesterský projekt Řeznická MUSIC OPEN, který je vystavěn na podobné koncepci. Dává přednost nevšedním a alternativním žánrům. Prvním zástupcem do seriálu bude v pondělí 5. března Ivan Hlas TRIO.

Řeznická OPEN
Divadlo v Řeznické
Účinkují: Jiří Josek, Ilona Svobodová, Miroslav Táborský, Marie Štípková, Arnošt Goldflam, Iva Klestilová, Jitka Smutná a další
Začíná: pondělí 19. března

Sheldon a jeho matka paní Levinová
Divadlo v Řeznické
Autoři: Sam Bobrick a Julie Steinová
Režie: Viktor Polesný
Hrají: Jan Zadražil a Naďa Konvalinková
Premiéra: 2. května

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

V Řeznické se před letním spánkem činí. Diváky čeká několik událostí