Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer seriálu Impérium – Mafie v Atlantic City. Buscemi a jeho Impérium vrací úder

Jiří Tichý

Jiří Tichý

13. 8. 2011

Těšíte se na další sezónu Hry o trůny? Máte rádi výpravné seriály z produkce HBO? Zbožňujete Steva Buscemiho? Dobré zprávy vespolek, Impérium – Mafie v Atlantic City (Boardwalk Empire) se vrací. Zatím v teaseru a traileru, ale na konci září se rozeběhne druhá sezóna.

FOTO: Boardwalk Empire

Řadový úředník, nebo mafián těžkého kalibru? Každopádně Steve tentokrát nehraje blbečka, Zdroj: distributor seriálu

Kde by byl seriálový svět bez HBO? Měli bychom sice Dextery, vyprávěli bychom si, jak kdo potkal čí matku, a odtajňovali záhady Teorie velkého třesku, ale opravdu kvalitní dramatické a výpravné seriály by nám chyběly. Žádný pohled do surového Říma, kde na každém rohu číhá zákeřná vražda nebo drsná soulož, žádná Hra o trůny, kde politika, moc a násilí hrají hlavní roli místo o hlavu zkráceného Seana Beana, a hlavně: žádné Impérium – Mafie v Atlantic City.

Mnoha cenami ověnčený seriál se vrací a s ním i jeho hlavní hvězda Steve Buscemi jako Enoch „Nucky“ Thompson. A jak se zdá podle upoutávek na nové díly, ani tentokrát to nebude mít snadné.

Teaser druhé sezóny se opravdu vydařil. Začíná se hezky pozvolna. Nejdřív se dozvídáme, co se změnilo, a slyšíme promlouvat známé postavy. Napětí je husté tak, že by ho mohl krájet i Rákosníček nožem na mlhu. Hudební složka stojí nejdříve pěkně v pozadí a dokresluje ona různá prohlášení od různých lidí, poté společně se střihem nabírá lehce na intenzitě, až vyvrcholí stylovým dveřokopem, klasickou představovačkou známých postav a hlavně ku-klux-klanovým rotačákem. Nakonec finálová střelba a jemné pokřižování, tomu se říká správná tečka. Až na trošku delší vrchol je to mistrná práce.

Trailer na to jde odjinud a do popředí se dostává Steve Buscemi alias Nucky. Mafián, kam se podíváš, že by se člověk skoro bál vytáhnout nohy na promenádu. Tvůrci se chopili pravidla, že méně je někdy více, a tak se nám místo zběsilého střihu a gradující hudby dostává tempově pomalejšího kusu, kde se sem tam dobře využije kouzla zvaného ticho.

Nucky to rozhodně nebude mít lehké a schizofrenní atmosféra nám to dává jasně najevo. Pro diváka, který o Impériu ještě neslyšel, to asi není to pravé a upoutávka nejspíš nedosáhne kýženého efektu, ale pro příznivce a znalé diváky je to lahůdka. Nezbývá tedy než se těšit na konec září.

Impérium – Mafie v Atlantic City (Boardwalk Empire)

Krimi/Drama
USA, 2011, 12 x 60 min

Režie: Timothy Van Patten, Allen Coulter, Martin Scorsese, Brad Anderson, Jeremy Podeswa, Brian Kirk, Alan Taylor, Simon Cellan
Hrají: Steve Buscemi, Dabney Coleman, Paz de la Huerta, Stephen Graham, William Hill, Martin Klebba, Kelly Macdonald, Aleksa Palladino, Vincent Piazza, Michael Pitt, Michael Shannon, Shea Whigham, Michael K. Williams, Blaise Corrigan

Premiéra na HBO: 25. září 2011

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer seriálu Impérium – Mafie v Atlantic City. Buscemi a jeho Impérium vrací úder