Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer k filmu o Malém princi. Bude animovaná verze populární jako kniha?

Vendula Kadlecová

Vendula Kadlecová

22. 1. 2015

Nemyslitelné se stalo skutečností a už na podzim se chystá do kin jeden z nejslavnějších příběhů všech dob. Jste optimisti a vidíte v tom jedinečného slona v hroznýši? Nebo jste na pochybách a máte před sebou jen obyčejný klobouk?

Když se na veřejnost dostalo prohlášení, že se chystají zfilmovat Malého prince, málokdo věřil, že k tomu opravdu dojde. Interpretace knižní předlohy dává často zabrat i dospělým, teď ale filmová verze dostala konečně konkrétní obrysy. A věřte nebo ne, ze zdánlivě nezfilmovatelného příběhu se stal animák pro děti.

Kniha francouzského autora Antoina de Saint-Exupéryho vypráví o pilotu, který havaruje v poušti a zatímco se snaží opravit svůj stroj, setkává se s podivuhodným Malým princem. Ten vzpomíná na svou domovskou planetu a mluví o své cestě vesmírem. Prostřednictvím krátkých příběhů o lidech, které na ostatních planetách potkal, pak poukazuje především na nejhorší lidské vlastnosti a na to, jak moc velká propast vzniká mezi světem dětí a světem dospělých.

Některé scény vám vezmou dech už jen svou jednoduchostí. Zdroj: youtube.com

Některé scény vám vezmou dech už jen svou jednoduchostí. Zdroj: distributor filmu

Škarohlídi možná namítnou, že převedení jedné z nejslavnějších knih na filmová plátna, kde mají všichni komicky velkou hlavu a oči jako talíře, by donutilo Exupéryho rotovat v hrobě jako vrtule, ale trailer vás přesvědčí o opaku. I když tvůrci u hlavní hrdinky sázejí hlavně na roztomilý vzhled tolik podobný všem animovaným filmům předtím, u Malého prince se drželi původního konceptu a v jeho světě se vám okamžitě zalíbí.

Skoro se až nechce věřit, že za něj vděčí Marku Osbornovi, který proslul především animovanou komedií Kung Fu Panda. Kromě něj se diváci na plátně setkají také s Jamesem Francem, Rachel McAdams či Marion Cotillard, kteří postavičkám propůjčili své hlasy.

Malý princ se ve Francii s velkou slávou chystá do kin 7. října letošního roku, u nás je zatím nad datem premiéry velký otazník.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer k filmu o Malém princi. Bude animovaná verze populární jako kniha?