Trailer k filmu Now You See Me. Kouzelníci okrádají banku o miliony

now you see me

V tomto roce nás čeká nová dávka kouzelnických triků, které v nás mají vyvolat údiv a vytvořit nefalšovanou iluzi. Po zhlédnutí traileru na nový snímek Now You See Me si rozhodně nebudete jisti, jestli je kouzlo iluze nebo nadpřirozený jev.

Skupinka profesionálních kouzelníků ve své show předvádí neuvěřitelný finální trik, tzv. Grand trik. Ten spočívá v přenesení náhodně vybraného diváka do jeho banky, kde si může vybrat nějaké ty peníze navíc. Show pak končí tak, že kouzelníci ukradnou pomocí kouzla z banky peníze, které pak doslova prší divákům v sále do klína. Jejich počínání se nelíbí jak bance, tak FBI, která se o ně začne zajímat.

Obsazení filmu je pak další lahůdkou. V hlavních rolích se představí duo Morgan Freeman a Michael Caine. Morgan Freeman (Nevědomí, Temný rytíř) coby jeden z kouzelníků a Michael Caine (Počátek, Dokonalý trik) jako majitel okradené banky. Vyšetřovat je bude agent FBI v podání Marka Ruffala (Avengers, Prokletý ostrov).

Dokonalý trik po druhé

Filmy o kouzlech byly vždy pro diváka velmi zajímavou podívanou. A nemyslíme tím snímky jako Harry Potter nebo Čarodějův učeň, kde vládne nadpřirozená magie. Máme na mysli filmy, které na plátně prezentují skutečné triky, třeba film Iluzionista nebo a hlavně Nolanův Dokonalý trik (Hugh Jackman, Christian Bale). Snímek Now You See Me s ním nezapře jistou podobnost, zejména při obsazení Michaela Caina.

Now You See Me je ale pojato moderněji. Kouzelnické triky jsou neuvěřitelné tak, až vyvstává otázka, zda se nejedná o nějaký nadpřirozený jev. Triky totiž popírají veškeré fyzikální zákony a jsou pro lidskou mysl za hranicí pochopení. Jak kouzla fungují, nebo nefungují, se dozvíme až v kině.

Premiéra snímku je naplánována na  13. června 2013.

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Adéla Kocourková
Narodila se roku 1990 v Ústí nad Labem, chodila na gymnázium a studovala na univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Nyní studuje na univerzitě v Hradci Králové. Do redakce Topzine.cz nastoupila v měsíci 12. roku 2012, rubrika Film a TV.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*