Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer Holy Motors: Francie představuje šílený film s Kylie Minogue

Kateřina Chudobová

Kateřina Chudobová

24. 10. 2012

Francouzský režisér Leos Carax přichází s novým filmem, ve kterém si zahraje kromě Denise Lavanta i Kylie Minogue a Eva Mendes. Tohle crazy drama by si rozhodně neměl nechat ujít žádný filmový fajnšmekr.

video
play-sharp-fill

Další perlu do své filmografie si připsal klasik francouzského filmu Leos Carax. Snímek Holy Motors vypráví o panu Oscarovi, který často není tím, kým se zdá. V průběhu celého filmu vystřídá nespočet osobitých rolí. Představí se jako odpudivý žebrák, starostlivý otec nebo nelítostný vrah. Stále se transformující hlavní postavu ztvárnil Denis Lavant, dvorní herec Leose Caraxe.

Kromě Evy Mendes si ve filmu zahrála i herečka a zpěvačka Kylie Minogue, která pro film nazpívala ústřední song Who Were We?. Slova k písni nenapsal nikdo jiný než sám Carax, stejně jako scénář k celému filmu. Kylie Minogue mu doporučila jeho známá, francouzská režisérka Claire Denis. Sama Minogue komentuje svoje obsazení s velkým entuziasmem: „Denis a Carax jsou součástí úzkého kruhu režisérů a umělců a jsem opravdu nadšená, že jsem mohla být jeho součástí.“

Čtěte více: Evu Mendes můžete znát třeba z komedie Benga v záloze

Snímek Holy Motors měl premiéru na festivalu v Cannes, kde získal Zlatou palmu. Peter Bradshaw z britského deníku The Guardian popsal film po zhlédnutí celkem výstižně: „Film Holy Motors Leose Caraxe je zvláštní a úžasný, bohatý a podivný – zkrátka šílený. Je to rozmarné, kaleidoskopické, černo-humorné a bizarní. A zároveň okouzlující a přesvědčivé…“

FOTO: Holy Motors

Skrytá identita nebo pleťová maska? Zdroj: Aerofilms

Přesně takto působí i celý trailer. Částečně zmateně a zároveň působivě, ale rozhodně s velkým očekáváním. Pokud se celý film ponese v tomto duchu, je se rozhodně na co těšit. Film byl u nás uveden už v červenci tohoto roku na festivalu v Karlových Varech a u publika vyvolal velmi pozitivní reakce. Oficiálního uvedení do kin v České republice se ale dočkáme až 29. listopadu 2012.

Holy Motors

Drama
Francie / Německo, 2012, 115 min

Režie: Leos Carax
Hrají: Denis Lavant, Kylie Minogue, Michel Piccoli, Eva Mendes, Edith Scob, Jean-François Balmer

Premiéra v ČR: 29. listopadu 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer Holy Motors: Francie představuje šílený film s Kylie Minogue