Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer filmu To the Wonder: Ben Affleck se zamilovává do bondgirl

Monika Zavřelová

Monika Zavřelová

21. 12. 2012

Téměř dva roky po premiéře svého posledního filmu Strom života vypouští do světa Terrence Malick trailer ke svému dalšímu dílu To the Wonder. Zazáří v něm Ben Affleck, Rachel Adams nebo poslední bondgirl Olga Kurylenko.

video
play-sharp-fill

Málokdo očekával, že Terrence Malick, režisér, který je schopný mezi svými filmy ponechávat i desetileté mezery, natočí tak brzy další snímek. Ke všemu ještě s tematikou velmi podobnou tomu předchozímu. Malick nás zve do Francie, kde jeho hlavní hrdina Neil (Ben Affleck) prožívá období velkého štěstí díky lásce Mariny (Olga Kurylenko). Po čase se však rozhodne navrátit zpět do USA, společně s ní a její malou dcerkou.

Po příjezdu do rodného města se ale vztah mezi Neilem a Marinou komplikuje a Neil nachází útočiště u kamarádky z dětství, Jane (Rachel McAdams). A tak se rýsuje klasický milostný trojúhelník, okořeněný pohledem faráře Quintana (Javier Bardem).

Čtěte více: Recenze filmu Strom života. Brad Pitt, Sean Penn a skutečné umění

Dle slov Olgy Kurylenko je Terrence Malick „psychopat“, oceňuje však jeho schopnost práce s herci. Popsala zvláštní metodu, kdy dokáže již před natáčením herce dostat do postavy takovým způsobem, že před kamerou již vlastně nemusí hrát a není potřeba ani striktní scénář.

Foto z filmu To the Wonder

Láska navěky? Zdroj: EEAP Distr.

Je třeba říct, že trailer je vystavěn velmi působivě a komentář čtený Javierem Bardemem donutí přemýšlet i toho posledního necitu. Jako by se Malick snažil své obecenstvo pro film předpřipravit. Donutit diváky odpovědět si na určité otázky již před zhlédnutím To the Wonder. Dle dostupných informací je však celý film zaplněn dlouhými záběry a mnoho dialogů v něm hledat nemůžeme.

Objevuje se tak další otázka. Jsou Affleck a McAdams dostatečně schopní výrazoví herci? Těžko říct. Je ovšem jasné, že i kdyby jejich herectví nestačilo, vždy tu bude Javier Bardem a jeho umění, které vše rychle a jednoduše napraví.

To the Wonder

Drama / Romantický
USA, 2012, 112 min

Režie: Terrence Malick
Hrají: Ben Affleck, Rachel McAdams, Olga Kurylenko, Javier Bardem, Romina Mondello

Premiéra v ČR: 13. června 2013

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu To the Wonder: Ben Affleck se zamilovává do bondgirl