Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer filmu Hunger Games: Aréna smrti. Přežijí jen ti nejsilnější

FOTO: Katniss bojuje nejen za svou záchranu, Zdroj. youtube.comSouboj člověka proti člověku nikdy neztratí u filmových nadšenců své kouzlo. Proto se režisér Gary Ross rozhodl natočit adaptaci bestselleru Hunger Games. Diváci se mohou těšit na reality show, která by na českých obrazovkách prošla jen stěží.

FOTO: Katniss bojuje nejen za svou záchranu, Zdroj. youtube.com

Katniss bojuje nejen za svou záchranu, Zdroj: youtube.com

Svět, jak ho známe, přestal existovat. Na území Severní Ameriky se nachází země Panem, která je ovládána mocným Kapitolem. Ten si svou moc udržuje zvrácenými hrami, kterých se účastní všech dvanáct krajů. Vyvolení chlapec a dívka z každého kraje ve věku od 12 do 18 let se utkají na život a na smrt v reality show Hunger Games.

Film byl natočen podle úspěšné trilogie Suzanne Collins režisérem Garym Rossem, který ma na svém kontě jen dva filmy, jež se však dočkaly příznivého diváckého ohlasu (Městečko Pleasantville a Seabiscuit).

Trailer slibuje napětí, akci a hlavně konflikt, který zažívá hlavní hrdinka. Katniss, pocházející z Kraje 12, se do her přihlásí dobrovolně poté, co je za účastníka vybrána její mladší sestra. Po tvrdém výcviku nastává okamžik, kdy se rozhodne, zda převáží vůle přežít nebo lidskost a láska.

V hlavní roli se objeví dvaadvacetiletá hvězda na vzestupu Jennifer Lawrence a Liam Hemsworth, který na svou velkou filmovou roli teprve čeká. Jestli se dočkal, musí posoudit diváci v březnu. Vedle vycházejících hvězd se objeví i zavedená jména jako Woody Harrelson, jakožto jediný žijící vítěz Hunger Games, Stanley Tucci nebo Lenny Kravitz.

Hunger Games: Aréna smrti (Hunger Games, The)

Sci-Fi / Drama / Thriller / Akční
USA, 2012

Režie: Gary Ross
Hrají:
Jennifer Lawrence, Liam Hemsworth, Elizabeth Banks, Josh Hutcherson, Willow Shields, Leven Rambin, Wes Bentley, Woody Harrelson, Stanley Tucci, Dayo Okeniyi, Kalia Prescott, Donald Sutherland, Isabelle Fuhrman, Paula Malcomson, Toby Jones, Brooke Bundy

Premiéra v ČR: 22. března 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu Hunger Games: Aréna smrti. Přežijí jen ti nejsilnější