Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer filmu Great Expectations: Slavná kniha bude mít novou verzi

Veronika Jílková

Veronika Jílková

19. 8. 2012

Adaptace literárních klasik snad neber konce. Společně s Bídníky a Annou Kareninou ovládne filmové plátno i novela Charlese Dickense s názvem Nadějné vyhlídky. Mezi herci uvidíme Helenu Bonham Carter či Ralpha Fiennese.

video
play-sharp-fill

Hlavní postavou je sirotek Pip (Jeremy Irvine), který navštěvuje poblázněnou bohatou dámu (Helena Bonham Carter) a její nevlastní dceru Estelle (Holliday Granger). Ta mu ale jednou zlomí srdce slovy, že se s ním nechce přátelit kvůli jeho chudobě. Nejen proto začne Pip neskutečně toužit po bohatství. To se mu skutečně vyplní, ovšem naprosto zvláštním způsobem – od neznámého člověka získá velké jmění, musí ale slíbit, že po tomto dárci nikdy nebude pátrat.

Podívejte se na trailer Bídníků, kteří také vzniknou podle slavné předlohy

Kromě Ralpha Fiennese v roli bývalého vězně se v Great Expectations objeví i zmíněná Helena Bonham Carter, která má na svém kontě řadu skvělých filmů. Zazářila v Klubu rváčů, Králově řeči a samozřejmě v Harrym Potterovi coby zákeřná Bellatrix Lestrangeová. V Ohnivém poháru, za nímž stojí právě režisér Mike Newell, se však neobjevila. Finnese, který si zahrál Voldemorta, si odtud ale skutečně přivedl.

Zřejmě nejslavnější verzí Nadějných vyhlídek je ta ze 40. let od Davida Leana. O poslední zfilmování knižní předlohy se pokusil Alfonso Cuarón (taktéž režisér jednoho z Potterů), a to v roce 1998, kdy do hlavních rolí obsadil Ethana Hawka, Gwyneth Paltrow a Roberta De Nira. S televizním seriálem pak loni přišel Brian Kirk (Tudorovci, Hra o trůny). Newell má tedy konkurenci.

Helena Bonham Carter v nové roli filmu Nadějné vyhlídky. Zdroj: distributor filmu

Podle traileru můžeme usoudit, že se bude jednat o film s mnoha dialogy, pochmurnou atmosférou a snad i o jednu z dalších podivuhodných rolí talentované Bonham Carter. Jaký ovšem udělá celkový dojem na kritiky a filmovou akademii, si počkáme na premiéru, která by se měla konat koncem letošního roku. V Česku ale pravděpodobně nebude.

Nadějné vyhlídky (Great Expectations)

Drama
Velká Británie / USA, 2012

Režie: Mike Newell
Hrají: Jeremy Irvine, Holliday Grainger, Helena Bonham Carter, Ralph Fiennes, Jason Flemyng, Robbie Coltrane, Sally Hawkins, Ewen Bremner, David Walliams, Jessie Cave, Tamzin Outhwaite

Premiéra ve VB: 30. listopadu 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu Great Expectations: Slavná kniha bude mít novou verzi