Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer filmu Game Change: John McCain zase bojuje o místo prezidenta USA

Josef Zdobinský

Josef Zdobinský

24. 12. 2011

Americká televize HBO vydala první trailer k filmu Game Change. Snímek přináší mnoho nových informací o boji republikána Johna McCaina v prezidentské kampani z roku 2008.

Ed Harris jako John McCain v prezidentské kampani 2008, Zdroj: distributor filmu

Sledování posledních prezidentských voleb o pravděpodobně nejvlivnějšího muže světa, tedy prezidenta Spojených států, bylo v roce 2008 opravdu cool. Téměř každý se díval a zajímal se o to, jak dopadne závod o Bílý dům.

Vzestup a historické vítězství Baracka Obamy. Šokující pád Hillary Clinton v boji s Obamou a poté následné a nepravděpodobné vzkříšení a podpora původního protivníka. John McCain a fascinující vzestup Sarah Palin. I přes obrovskou medializaci, které se nám dostalo, ale nevíme o těchto volbách vše…

Čtěte více: Nedávno jste mohli vidět Eda Harrise ve filmu Útěk ze Sibiře

V hlavní roli filmu Game Change (u nás nejspíše pod názvem Změna hry) uvidíme Eda Harrise, který ztvární Johna McCaina. V dalších rolích pak budeme moci poznat Woodyho Harrelsona, který hraje McCainova poradce Steveho Schmidta. Ze známých herců, kteří se ve filmu objeví, pak ještě stojí za zmínku Julianne Moore jako Sarah Palin, která se účastnila voleb jako kandidátka na úřad viceprezidentky spolu s kolegou McCainem.

Vyhraje tentokrát McCain?

Režie tohoto filmu z prostředí americké prezidentské politiky se ujal Jay Roach, který vstoupil do povědomí filmových diváků komediemi Fotr je lotr, volným pokračováním Jeho fotr, to je lotr! či zatím svým posledním kouskem Blbec k večeři.

Game Change vydali letos v lednu v knižní podobě novináři John Heilemann a Mark Halperin. Kniha měla přinést nový pohled na prezidentské volby v USA v roce 2008.

V knize se také objevilo několik nových a doposud nevyjasněných tvrzení o prezidentské kampani. Kniha pochopitelně vzbudila emoce na obou stranách, a jak už to bývá, úspěchu se rozhodla využit i HBO, která nově chystaný film produkuje.

Game Change (TV film)

Drama / Historický
USA, 2011

Režie: Jay Roach
Hrají: Ed Harris, Julianne Moore, Woody Harrelson,  Sarah Paulson, Ron Livingston, Peter MacNicol, Tiffany Thornton, Jamey Sheridan, Bruce Altman, Brian Howe, Alex Hyde-White, Jennifer Butler, Melissa Farman, John Rothman, Colby French, John Doty, Gaetano Averella, Gary Ugarek

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu Game Change: John McCain zase bojuje o místo prezidenta USA