Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer filmu Čtyři slunce: Mádl hraje pankáče, Roden zase hipíka

Redakce

Redakce

26. 1. 2012

Nový film Bohdana Slámy, Čtyři slunce, o rodině, které se ne všechno zrovna daří, boduje na filmovém festivalu Sundance. A pomalu se chystá i do českých kin.

Jiří Mádl si přečesal hlavu a nosí na ní obří číro, Zdroj: distributor filmu

Ještě před zavítáním do českých kin stihl nový film Bohdana Slámy odkrýt něco z naší identity obecenstvu utažského Sundance festivalu, který probíhá od 19. do 29. ledna. Po úspěchu jeho minulých snímků Venkovský učitel (2007) a Štěstí (2005), v nichž velmi realisticky bez jakýchkoli stylistických nadstaveb popisuje realitu obyčejného českého člověka, se Sláma profiluje jako jeden z nejzajímavějších českých režisérů.

Na stránkách samotného festivalu je Sláma a jeho nové dítě Čtyři slunce dáván do spojitosti s britským režisérem  Mikem Leighem (Další rok, Vera Drake), který stejně jako on těží z přitažlivosti excentrických postav, které přes veškeré svoje neduhy a strasti sdílí určitou formu životního optimismu.

V typicky česky tragikomickém duchu se zde představí například Jaroslav Plesl, kterého jsme v poslední době mohli vidět například v pseudo-dokumentu Největší z Čechů. Ve Čtyřech sluncích ztvární věčně nedospělého otce od rodiny, kterého vyhodí z práce kvůli marihuaně.

Dále se zde objeví půvabná Aňa Geislerová jako jeho žena. Pro fanoušky mezinárodních hvězd je tu Karel Roden coby New Age guru a fanoušci mladých a neklidných si užijí Jiřího Mádla jako pankáče.

Čtyři slunce

Drama / Komedie
Česko, 2012, 90 min

Režie: Bohdan Sláma
Hrají: Jaroslav Plesl, Marek Šácha, Karel Roden, Aňa Geislerová, Klára Melíšková, Igor Chmela, Anička Bubeníková, Jiří Mádl, Jana Plodková, Klára Pollertová-Trojanová, Marie Ludvíková, Vladimír Merta, Zuzana Kronerová, Kryštof Rímský, Kateřina Jandáčková, Mária Pavlová, Miroslav Sabadin

Premiéra v ČR: 8. března 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu Čtyři slunce: Mádl hraje pankáče, Roden zase hipíka