Menu
TOPZINE.cz
Čeští herci a české herečky

Jaroslav Plesl: Je jedním z největších Čechů?

Redakce

Redakce

17. 8. 2010

!SPECIÁL!Proslavil se rolí Martina v psychologickém dramatu Pravidla lži a jako každý jiný český herec neutekl ani obsazení v některém z mnoha seriálů. Takže ho sem tam můžete vídat na obrazovkách tuzemských stanic.

Plesl v Pravidlech lži, Zdroj: distributor filmu

Opereta NE,  film ANO

Absolvent brněnské JAMU se dostával k herectví obklikou, a to přes pedagogickou školu v Litomyšli a po sléze i v Brně. Na JAMU zaujal natolik, že po něm zatoužila brněnská opereta, této nabídky ovšem k našemu štěstí nevyužil. Když se podíváme na jeho hereckou filmografii, je patrné, že si oblíbil spolupráci s režisérem Robertem Sedláčkem.

Ten ho proslavil rolí v Pravidlech lži, natočil s ním Muže v říji, jejich aktuální snímek se jmenuje Největší z Čechů a už se natáčí  i TV film Krysy. Jejich vztah herce a režiséra může připomínat vztah Tima Burtona a Johnnyho Deppa nebo Scorseseho a DiCapria.

Tentokrát ve snímku Muži v říji

Pleslovy první kroky ale nevedly do televize, nýbrž na prkna, která znamenají svět, a to do Městského divadla Zlín. V roce 2001 získal díky Miroslavu Krobotovi angažmá v Dejvickém divadle, kde hrál např. Hamleta, v Příbězích obyčejného šílenství (adaptace románu Charlese Bukowského) nebo ve Třech sestrách. Největší úspěch a cenu Alfreda Radoka v roce 2008 mu vynesla role Mahona ve hře Hrdina západu.

Když není na chleba, jsou tu role v seriálech

Jak už jsem předestřel, jako každý z českých herců se nevyhnul ani rolím v seriálech, hlavní to obživě tuzemských aktérů. Mohli jsme ho vidět v legendárních Četnických humoreskách nebo v jednom z nejhorších českých seriálů Letiště. Ovšem Zázraky života, kde má také svou roli, jsou nakonec možná ještě horší než to Letiště. Dále se objevil v Kriminálce Anděl a Soukromých pastech.

Jeho nový film Největší z Čechů

Kdo je Největší z Čechů?

Právě teď je ovšem aktuální Sedláčkův film Největší z Čechů, kde Plesl hraje roli režiséra, který se svým štábem zavítá do Pelhřimova natočit film o rekordech a kuriozitách, jimiž je toto město proslavené. Takže těšit se můžete na opravdu pozoruhodné výkony našich spoluobčanů. Ve filmu se kromě Plesla představí Simona Babčáková, známá hlavně z Comebacku, Johana Švarcová a Jiří Vyorálek.

Film má premiéru 26. srpna. Určitě nebude od věci, když na něj zajdete. Sedláčkova díla jsou totiž zárukou kvality a mají šmrnc takové té nezávislé kinematografie.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jaroslav Plesl: Je jedním z největších Čechů?