Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer filmu 96 hodin: Odplata. Liam Neeson bude znovu drsňák

Redakce

Redakce

3. 7. 2012

Liam Neeson v akciPo divácky velmi úspěšném filmu 96 hodin z roku 2008 míří do kin pokračování. Můžeme se opět těšit na Liama Neesona v roli Bryana Millse, který znovu nahodí drsňácký kabát a pro kulku nepůjde daleko.

video
play-sharp-fill

Do režisérského křesla tentokrát usedl francouzský režisér Olivier Megaton, který má na svém kontě již několik akčních filmů (např. Colombiana). Vedle Liama Neesona se v roli dcery Kim opět postaví krásná Maggie Grace a navíc přibude její matka v podání holandské herečky Famke Janssen (X-Men 3).

Přečtěte si také recenzi na Neesonův nedávný film Mezi vlky

Rodina společně tráví příjemnou dovolenou v Istanbulu, když je Bryan i s manželkou unesen do Albánie příslušníky skupiny, která od něj v minulém díle dostala pěkně na frak. S pomocí dcery a svých schopností bývalého agenta tajné služby se ale hlavní hrdina snaží uprchnout.

„Vtipkovali jsme o třetím díle, čtvrtém i pátém. Je to srandovní, že dělám něco takového v šedesáti letech. Doufám, že to moje kolena vydrží,“ odpověděl Neeson na poznámku o svém věku. Pravdou je, že staršího akčního hrdinu, který provádí všechny náročné kaskadérské kousky, bychom pohledali.

Liam Neeson ale nebyl vždy hercem akčních hrdinů. V počátcích jeho herecké kariéry bylo jeho jméno spojováno především s dramaty (Bídníci, Schindlerův seznam) a až v posledních letech vystupuje hlavně v rolích drsných a nebezpečných chlapů (A -Team, Mezi vlky). Těžko říct, která z poloh mu sedí líp, jiní herci začínají akčními filmy a postupně se přesouvají k poklidným dramatům. Ale to by byla pro Neesona nuda.

Trailer je doslova napěchovaný akčními scénami a v podstatě nám kromě konce vyzradí celý děj. Ale s tím si fanoušci podobných filmů a především minulého dílu hlavy nelámou. Těší se na chladnokrevného mstitele, který si brutálně pohraje s nepřítelem! Neeson je ve své roli velice přesvědčivý, a proto se nelze na pokračování úspěšného snímku netěšit.

96 hodin: Odplata

Akční / Krimi / Drama / Thriller
Francie, 2012

Režie: Olivier Megaton
Hrají: Liam Neeson, Famke Janssen, Maggie Grace, Rade Šerbedžija, Luke Grimes, Leland Orser

Premiéra v ČR: 11. října 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu 96 hodin: Odplata. Liam Neeson bude znovu drsňák