Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Film Colombiana jde do kin. Luc Besson napsal thriller o sexy vražedkyni

Tereza Janíková

Tereza Janíková

21. 9. 2011

Je krásná, je chytrá. Má vlastní byt i přítele. K obecné spokojenosti už chybí snad jen dobrá práce. Cataleya se ale živí jako nájemný zabiják. A k tomu si ještě jede zakázky na vlastní pěst. Vítejte v jejím divokém světě.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/colombiana_colombiana_2011/]

Luc Besson (Brutální Nikita, Leon) se tentokrát nezhostil přímo režie, ale podílel se spolu s Robertem Markem Kamenem na scénáři. Post režiséra připadl Olivieru Megatonovi, jehož nejznámějším počinem je režie filmu Kurýr 3. Co nám tito tři pánové přichystali?

Luc Besson se narodil v roce 1957 ve Francii. Zaujal novátorským, svižným stylem. V roce 1988 ohromil potápěčským dramatem Magická hlubina, celosvětovou slávu si ale získal o rok později thrillerem Brutální Nikita. Mezi jeho nejznámější filmy patří dále Leon, Pátý element nebo Johanka z Arku – všechno dnes již kultovní díla.

Cataleya se narodila v Kolumbii. Poté, co mafiánští bossové zastřelili její rodiče, utekla dívka do USA za strýcem, aby tam našla bezpečí a nový život. Cataleya ale nezapomněla a o své pomstě nikdy nezapochybovala. Teď je z ní dospělá žena a elitní zabiják. Má před sebou jediný cíl – zabít Dona Luise, a konečně tak pomstít své rodiče.

Ta kočka z Avatara

Hlavní hrdinku ztělesnila Zoe Saldana. Ano, známe ji jako modrou Na´vi Neytiri z přelomového 3D sci-fi Avatar. Mihla se ale i ve filmech Star Trek a Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly. Tato kráska, která se sice narodila v New Jersey, ale 7 let žila v Dominikánské republice, má rozhodně našlápnuto k zářné budoucnosti.

Sniper-woman, Zdroj: distributor filmu

„Zoe není pouze krásná, ale také inteligentní, má vřelé srdce a obrovskou vůli stavět se tváří v tvář překážkám. Když si poprvé přečetla scénář, okamžitě hýřila nápady, jak celý film ještě vylepšit. A navíc je velká perfekcionistka, což je vlastnost, kterou máme společnou,“ řekl režisér filmu Olivier Megaton.

Saldana strávila hodiny a hodiny trénováním bojových sportů, ale také pečlivě sledovala přírodovědné dokumenty – to aby věděla, jak se takový predátor za svou obětí správně plíží. Nutno poznamenat, že ve většině soubojů si herečka vystačila bez dablérky. Její hrdinka Cataleya ale není jenom tvrdá drsňačka. V nitru je křehká a citlivá a dokáže si i poplakat.

Pokračování Leona?

Režisér Olivier Megaton se nechal slyšet, že Colombiana je nejen poctou, ale i svým způsobem pokračováním Bessonova snímku Leon (1994). Besson mnoho let toužil natočit pokračování tohoto svého veleúspěšného filmu (kariéru v něm rozjela mladičká Natalie Portman), nakonec ale projekt neuskutečnil. „Myšlenka akčního bijáku s ženskou hrdinkou zůstala v Lucovi hluboce zakořeněná. Colombiana je tedy tak trochu takovým vyústěním téhle jeho tužby,“ prozradil Megaton.

Film se natáčel na pěti různých místech – v Chicagu, Miami, New Orleans, Paříži a Mexico City, což také znamenalo pět natáčecích štábů. „Horší, než skládat Rubikovu kostku,“ okomentoval složité natáčecí podmínky režisér.

Jak se všechno podařilo dát dohromady, můžete zjistit už 22. září. Právě tehdy začíná Colombiana svou vražednou jízdu po českých kinech.

Colombiana (Colombiana)

Akční / Dobrodružný / Drama / Thriller
USA / Francie, 2011, 107 min

Režie: Olivier Megaton
Hrají: Zoe Saldana, Lennie James, Michael Vartan, Graham McTavish, Callum Blue, Jordi Mollà, Max Martini

Premiéra v ČR: 22. září 2011

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Film Colombiana jde do kin. Luc Besson napsal thriller o sexy vražedkyni