Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Top 5 pastí na turisty. Kultovní místa, která můžete klidně vynechat

Linda Svobodová

Linda Svobodová

20. 11. 2011

Přeceňované, předražené, hlasité a nudné. I tak by se dala popsat místa, která turistické průvodce rádi označují jako kultovní. Ve skutečnosti jsou ale jednou velkou pastí na zážitků lačné turisty.

FOTO: Šikmá věž v Pise, Itálie

Turisté rádi pózují při podpírání věže, Zdroj: sxc.hu

Portál Cnngo.com vybral top 5 kultovních míst, která na svých cestách můžete klidně vynechat (ale stejně to nejspíš neuděláte).

Times Square, New York City, USA

Velká televizní obrazovka, spousta reklamních panelů a filiálky nejrůznějších obchodních řetězců táhnou na Times Square tisíce turistů ročně. V o něco menším měřítku tuto nabídku najdete v jakémkoliv jiném městě v Americe i jinde ve světě.

FOTO: Times Square

Times Square je oblíbenou zastávkou turistů, Foto: Šárka Braumová, Topzine.cz

Newyorčané se tomuto místu raději vyhýbají. Už jen proto, že je prakticky nemožné tu sehnat volný taxík.

Plovoucí trh Damnoen Saduak, Bangkok, Thajsko

Plovoucí tržiště Damnoen Saduak je opravdovou pastí na turisty. Ačkoliv se v Bangkoku samotném i jeho bezprostředním okolí nachází více než tucet dalších plovoucích trhů, všichni turisté spěchají se svými průvodci právě sem.

FOTO: Plovoucí trh v Bangkoku, Thajsko

Dlouhé lodě jsou typické pro plovoucí trhy, Zdroj: sxc.hu

Kvůli obrovskému množství turistů trh ztratil poslední zbytky autenticity. Příliš mnoho typických dlouhých člunů, nekonečná síť kanálů a všudypřítomný hluk a odpad dělají z Damnoen Saduak cokoli, jen ne kultovní místo.

Centrum Tokia, Japonsko

Centrum japonského hlavního města by se dalo charakterizovat jako změť betonu, ocele, husté dopravy a všudypřítomných reklamních billboardů. Nad tím vším se tyčí množství věží, například luxusní nákupní středisko Sky Tree nebo Tokyo Tower.

FOTO: Centrum Tokia, Japonsko

Centru Tokia dominují mrakodrapy

Předměstské části mimo betonovou džungli ovšem stojí za to. Kichijoji, Ogikubo nebo Asagaya jsou hezká bohémská předměstí, která bohatě vynahradí syrovost centra.

Šikmá věž v Pise, Itálie

Při návštěvě Pisy každý turista téměř povinně pózuje před fotoaparátem při podpírání věže. To je totiž jedna z mála věcí, které se zde dají dělat. Ačkoliv je věž architektonicky zajímavou památkou, údiv nad jejím šikmým úhlem nevydrží dlouho. Pak už zbývá jen zaplatit zhruba 15 euro, vystát nekonečnou frontu a vystoupat 300 spirálových schodů, ze kterých se vám bude ještě navíc točit hlava.

Rybí trh, Sydney, Austrálie

Pokud jste ochotni usednout do plastové židličky a se zacpaným nosem si užívat výhledu na znečištěný záliv Blackwattle Bay, pak je sydneyský rybí trh to správné místo. Ostatní by se měli zarezlému okolí přístavu, kterému navíc dominují dvě ovzduší znečišťující továrny na cement, raději vyhnout.

FOTO: Rybí trh, Austrálie

Australský rybí trh

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Top 5 pastí na turisty. Kultovní místa, která můžete klidně vynechat