Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Ze zajímavostí USA si vybere i ten nejnáročnější turista

Redakce

Redakce

16. 10. 2010

FOTO: Las VegasAmerika, symbol svobody a velikosti. Ten, kdo se zatoužil do této bezesporu krásné země podívat, se určitě na chvíli pozastavil nad otázkou, kam se vypravit a co stojí za to vidět. Pojďme se vydat na místa známá i méně známá a poznat alespoň zlomek krás, které se zde skrývají.

FOTO: Las Vegas

Las Vegas, Foto: Pavla Brodacká, Topzine.cz

New York, Las Vegas, Grand Canyon nebo Miami Beach, to jsou téměř synonyma tohoto státu. Dobře známá a každoročně navštěvovaná mnoha turisty. Proto se podívejme do míst, která jsou stejně obdivuhodná a zajímavá. Každý ze států USA je specifický a v každém můžete najít krásu přírody, historických památek a kultury.

Obdivovatelům přírodních skvostů Amerika připravila opravdu nezapomenutelnou podívanou a to téměř na každém kroku. Severovýchod země je propleten ledovcovými jezery s průzračně čistou vodou, vodopády padajícími z výšek mnoha metrů a nekonečnými přírodními parky, které jsou přímo pohádkovým místem.

V Americe nalezneme přírodní krásy nedozírné hodnoty

Dobrým nápadem k návštěvě tak může být Big Moose Lake nacházející se ve státě New York. Jezero ledovcového původu nabízí turistům využití v podobě pěších túr nebo tras pro horská kola. Je také domovem mnoha volně žijících živočichů, kterými jsou i medvědi nebo jeleni.

Jeho typicky ledovcová barva vody a bujná vegetace jsou spolehlivým balzámem na duši.  Ve státě North Carolina turisty okouzlí Great Smokey Mountains, chráněná rezervace, která své jméno získala díky mlze převalující se mezi jednotlivými údolími. Najdete tu několik tisíc rostlinných i živočišných druhů, včetně horské magnolie nebo rozmanitého počtu mloků.

USA má historii krátkou, avšak bohatou

 Tato část země je velmi bohatá i na historii. Mimo jiná dobře známá místa spojena s historií USA, má i stát Pennsylvania své místo. Ve městě Philadelphia stojí Indepencence Hall, budova, ve které se psaly dějiny Ameriky. Právě z této stavby roku 1776 zvon svobody svolával občany k prvnímu čtení Deklarace nezávislosti. O pár let později zde byla podepsána i Ústava Spojených států.

Pro ty, kteří by chtěli ještě chvíli zůstat v minulosti může být dobrým typem stát Virginia, kde je zřízen Colonial National Historical Park. K vidění je zde mnoho památek a archeologických nalezišť. Mimo jiné zde můžete vidět památník prvního osídlení kolonisty nebo tabákovou plantáž Green Spring. Nedaleko se také nachází Monticello, sídlo Thomase Jeffersona, který si ho sám navrhl a vybudoval. K projektu patřila i Universita, kde vystudoval například i Edgar Allan Poe.

Do USA i za zábavou a nočním životem

Jihovýchod, to je zábava v rytmu jezzu a bourbonu. Město New Orleans není třeba představovat, avšak Bourbon street v tomto svérázném městě nelze opomenout. Je místem barů, jezzových klubů a restaurací. Za teplého letního počasí se zde pořádají festivaly, oslavy a trhy, které připomenou starého ducha města.

Je tou nejznámější a nejživější částí New Orleans. I stát Kentucky má v tomto směru co nabídnout. Oscar Getz Museum of Whiskey je bezpochyby místem, které stojí za návštěvu. Návštěvníky provede historií výroby tohoto nápoje i cennými dokumenty, fotografiemi či ukázkami lahví z dob koloniálních i dnešních.

FOTO: Grand Canyon

Grand Canyon, Foto: Pavla Brodacká, Topzine.cz

Západ Ameriky je stejně zajímavý a pestrý jako jeho protější strana. Svědčí o tom opět bohaté přírodní poklady, které jsou však opakem severovýchodu. Většina si představí nekonečné táhle pouště, ale i tady se dá najít zalíbení.

Nachází se tu obrovské dech beroucí kaňony, měřící několik kilometrů a to jak do délky, tak do hloubky. Takové najdete i v oblasti Canyonlands nebo navštivte Národní park Arches, leží ve státě Utah, jenž je obklopen více jak dvěma stovkami pískovcích oblouků, které poskytují úchvatnou podívanou.

Spojené Státy Americké jsou místem, kde si každý vybere podle svého vkusu a tak zde může strávit báječnou a nezapomenutelnou dovolenou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ze zajímavostí USA si vybere i ten nejnáročnější turista