Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Tom Cruise bude plnit další nesplnitelnou misi. Ethan Hunt po páté

Tom Cruise se v roli nesmrtelného a nepřemožitelného Ethana Hunta objevil poprvé v roce 1996 a rovnou se snímkem Mission: Impossible zavítal do naší Prahy. V roce 2015 se do své dobře známé role vrátí s pátým pokračováním tohoto akčního filmu.

FOTO: Mission Impossible - Ghost Protocol

Hlavně se tvářit drsně, aby nepoznali, že je mi 50. Zdroj: Bontonfilm

Paramount Pictures a Skydance Productions potvrdili Cruisovu účast v pátém pokračování slavného akčňáku Mission: Impossible. Režie i scénáře by se měl chopit opět někdo jiný, protentokrát Christopher McQuarrie, který již s Cruisem spolupracoval například na filmu Valkýra nebo Jack Reacher: Poslední výstřel. Nyní se v našich kinech vysílá snímek Jack a obři, na jehož scénáři má McQuarrie také podíl. V novém pokračování o nemožné misi se pravděpodobně objeví i Jeremy Renner a Paula Patton, známí již ze čtvrtého dílu Ghost Protocol, a samozřejmě stálý člen Ving Rhames.

Tom Cruise se ve většině svých hereckých případů objevuje v akčních filmech a thrillerech (snad jedinou velkou výjimkou je rockový muzikál Rock of Ages). V jednom takovém se octl i nedávno, kdy zavítal i do dobrodružství a sci-fi. Letošní snímek Nevědomí (Oblivion) popisuje události po napadení Země a život tzv. uklízeče Jacka (Cruise). Zápletka přichází při ztroskotání lodi a přeživší žena, která se objevuje v Jackových snech. A k tomu je také důvod, neboť se jedná o jeho ženu, ale kvůli vymazání paměti si Jack na svoji minulost nepamatuje. Celosvětově si snímek vydělal už přes 220 milionů dolarů, což se může zařadit mezi další Cruisovy úspěchy.

V roce 2015 nás nečeká premiéra pouze páté mise, ale také pokračování Top Guna, opět pod scenáristickou taktovkou McQuarrieho.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tom Cruise bude plnit další nesplnitelnou misi. Ethan Hunt po páté