×
TOPZINE.cz

Soundtrack k filmu Nevědomí: Tom Cruise bojuje za zvuků elektroniky

Francouzská elektronická skupina M83 v čele s Anthony Gonzalesem v posledních měsících pracovala pouze na natáčení hudby k novému sci-fi filmu Nevědomí. Film režiséra Josepha Kosinského (TRON: Legacy 3D) tak získal opravdu povedený soundtrack.

FOTO: Tom Cruise Oblivion
Tom Cruise ve filmu Nevědomí.
Zdroj: CinemArt

S pomocí skladatele filmové hudby Josepha Trapaneseho se ve snímku objevují instrumentální melodie prolínající se s futuristickým elektrem. Soundtrack nám přináší sedmnáct velkolepých skladeb plných zběsilých smyčců, které nenechají žádnou strunu v klidu. Možná však místy až příliš připomíná Zimmerovu hudbu z Batmana.

Ve druhé skladbě disku Waking Up můžeme slyšet hlavní melodii filmu. Postupně gradující však není jen tento rytmický song. Mezi nejvydařenější tracky patří Canyon Battle nebo Radiation Zone, jejíž zlověstná první polovina náhle přejde k rázným úderům do prohýbajících se blan bubnů.

Titulní song z Norska

Titulní píseň filmu uslyšíme však až v závěru. Norská zpěvačka Susanne Sundfør pro film nazpívala stejnojmennou píseň Oblivion, a ta by fungovala skvěle i bez filmu. Song ovšem do soundtracku zapadá a je bezvadnou tečkou za orchestrálními skladbami s digitálními efekty.

Francouzská formace M83 využívá dozvukových efektů s hlasitými nástroji, které jsou doplněné jemně zpívanými texty. Kromě vlastní elektronické a ambientní tvorby remixují písně ostatních interpretů, jako jsou Placebo, Depeche Mode nebo Bloc Party.

Film s Tomem Cruisem v hlavní roli si odbyl premiéru v kinech 18. dubna a soundtrack vyšel o několik dní dříve. Nabízíme vám jeho nezkrácenou verzi.

Soundtrack k filmu Nevědomí: Tom Cruise bojuje za zvuků elektroniky
Ohodnoťte tento článek


1 Komentář Soundtrack k filmu Nevědomí: Tom Cruise bojuje za zvuků elektroniky

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.