Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Timbaland neskrývá, že není dobrý zpěvák. Novou desku ale tají

Redakce

Redakce

8. 11. 2011

!Profil!Timbaland chystá na podzim vydání nové desky. První singl i s videoklipem je už  na světě, spolupracovali na něm Pitbull a David Guetta.

Timbaland Zdroj:timbalandmusic.com

Vydání v  pořadí třetího alba ze série Shock Value je plánováno na podzim tohoto roku. Timbaland okolo přesného data vydání mlží, stejně jako mlží okolo spolupracovníků, kteří se na vzniku alba podíleli. Jistotu mají fanoušci pouze v případě prvního singlu, který spatřil světlo světa již v září. Na singlu Pass At Me se podíleli Pitbull a David Ghetta. Dále na desce spolupracovala Timbalandova dlouholetá kamarádka Missy Eliott a Dev.

Timbaland není dobrým zpěvákem a je si toho také velmi dobře vědom. Na jeho deskách se proto objevují nejrůznější umělci. Proslavil se především mixováním různých hudebních stylů, propojil hip hop s popem a R´n´B. Často míchá zvuky a používá široké spektrum hudebních nástrojů, od afrických až po elektrickou kytaru.

[youtube_660]GCNOXrFctAs[/youtube_660]

Timbaland se narodil v roce 1971 jako Timothy Z. Mosley v Norfolku. Vyrůstal s Missy Eliott a Melvinem Barcliffem, známějším jako Mangoo. Timbaland skládal hudbu na svém keyboardu a Missy ho přizvala ke svojí kapele, aby natočili první demo. Demo bylo úspěšné a tak se všichni přestěhovali do New Yorku, kde pokračovali ve spolupráci. V této době přišel Timothy ke svému pseudonymu Timbaland. Ten mu dal Devante Swing, který jim nabídl smlouvu se svou nahrávací společnosti Swing Mob.

Úspěšná sólová kariéra

V polovině 90. let se Timbaland osamostatnil. První album, které kompletně produkoval, bylo zároveň debutové album rappera Ginuwinea. Tato deska byla přijata dosti rozpačitě. Timbaland se však okamžitě vrhnul do spolupráce s Missy Eliott a s Aaliyah, které již byly pokládány za superhvězdy. Společně vytvořili album, které se stalo platinovým, a to hned dvakrát. Missy Eliott a Timbaland vytvořili velmi úspěšnou autorskou dvojici.

Čtěte také: Missy Elliot měla těžký život. Přesto je nejúspěšnější rapperkou světa

Do nového tisíciletí vstoupil Timbaland spoluprácí s Ludacrisem a Jay-Z nebo Daviem Bowiem. Spolu s Mangooem vydal desku Indecent Propsal, která nezaznamenala komerční úspěch. Kromě toho také produkoval třetí album Aaliyah, jež bylo jejím posledním. Aaliyah zahynula při letecké nehodě, což Timbalanda velice zasáhlo a na čas se stáhnul do ústraní. Po nějakém čase se vrátil na scénu a produkoval sólový debut Justina Timberlaka a spolupracoval na deskách dalších umělců.

V roce 2005 založil svou vlastní nahrávací společnost, Mosley Music Group. Pod tento label se mu podařilo získat takové hvězdy jako Nelly Furtado nebo Keri Hilson.

Spolupráce s Nelly Furtado se ukázala jako velmi plodná, její album Loose se stalo velkým hitem. Bohužel tato spolupráce nepřinesla jen pozitivní ohlasy. V souvislosti s písní Do It byl Timbaland nařčen z plagiátorství. K autorství se přihlásil finský hudebník Janne Suni. Timbaland k tomu řekl: „Já jsem to nasamploval, mám to z nějaké hry. Nevím.“

[youtube_660]ySuMIK190oQ[/youtube_660]

Rok 2006 se stal pro Timbalanda počátkem velmi úspěšné kariéry. Jeho písně se začaly hrát v rádiích po celém světě. Hlavní zásluhu na tom měla Nelly Furtado a Justine Timberlake. O rok později vydal sólovku Timbaland Presents Shock Value, na které spolupracoval Elton John nebo Dr. Dre. První single Give It To Me se umístil vysoko na světových žebříčcích. Na pokračování si fanoušci počkali do konce roku 2009, kdy vyšlo album Shock Value II. Na něm opět vystoupili Justin Timberlake, Nelly Furtado a kromě nich také Miley Cyrus.

Čtěte také: Jay-Z je na špici. Vedle hudby podporuje Obamu a vydává knihy

Timbaland se nechal inspirovat Kanye Westem a Swizz Beatzem a začal každý čtvrtek vydávat nový song. „Kanye vydává nový song každý pátek a říká tomu G.O.O.D. Fridays, Swizz má pondělky. Tak pro Timba zbyly čtvrtky.“ První písní z tohoto projektu byla Take Ur Clothes Off, na které opět spolupracoval s Missy Eliott. Díky tomuto projektu si fanoušci mohou zkrátit čekání na novinku Shock Value III, která by podle neoficiálního zdroje měla vyjít v listopadu tohoto roku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Timbaland neskrývá, že není dobrý zpěvák. Novou desku ale tají