Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Ten kluk je postrach na DVD: Návod, jak si ze života udělat peklo

Jan Novotný

Jan Novotný

9. 11. 2011

FOTO: Ten kluk je postrachUž je to celých jednadvacet let, kdy tento malý postrach, raubíř a na nervy lezoucí ničema spatřil světlo světa. Kdo by na něj od té doby zapomněl? Nyní máte možnost koupit si Prcka na DVD.

FOTO: Ten kluk je postrach

Andílek, co? Zdání klame, Zdroj: distributor filmu

Film

Že jsou kluci zlobivější, se shodneme asi všichni. Vždyť kdo z nás si může s čistým srdcem říct, že sem tam žádnou klukovinu neudělá? Jenže co když je toho zlobení příliš, co když toho kluka nikdo nemá rád, všichni kolem se ho s radostí zbavují a není nikdo, kdo by si ho dobrovolně připustil k tělu. Jestli jste si mysleli, že Denis, známý jako postrach okolí, či Kevin, který sice ubrání dům a zahradu, ale je s ním více potíží než užitku, jsou k nevydržení, seznamte se s Prckem (Michael Oliver).

Film Ten kluk je postrach je režisérský debut Dennise Dugana. Dugan je v poslední době docela činný, hlavně s filmy s Adamem Sandlerem v hlavních rolích – do jeho sbírky patří Když si Chuck bral Larryho, Zohan: Krycí jméno Kadeřník, Machři, Zkus mě rozesmát a nejnovější Jack a Jill.

Prcek byl dokonce takový satan, že už ho museli odložit jako kojence. Do jeho sedmi let se ho pak zbavili zhruba třicetkrát, a proto je mu jako jediné místo k pobytu určen sirotčinec, kde i tak trápí alespoň jeptišky a psychology. Až do dne, dokud se manželé Healyovi nerozhodnou dítě právě ze sirotčince adoptovat. To, co pro jedny znamená konec vysvobození, je pro druhé začátek pěkné vojny.

Ačkoliv film není svým námětem nijak originální, podáním a některými opravdu vtipnými fórky pobaví. Hlavně děti. I když jsou scény hodně nadnesené a v podstatě nereálné, pro dospělé může být Prckovo chování natolik deprimující, že si nejeden řekne, jak moc by ho musel seřezat, aby mu vštípil alespoň minimální disciplínu.

Naopak pro ty, kteří si libují v neštěstí druhých, je tento příběh zlobivého kluka ideální. Nic není, jak by mělo, a co je, je k nevydržení. Potěší ale i humor v rámci všech těch vylomenin – ať už je to úmyslné zkažení oslavy v obleku satana, ujíždění autem za doprovodu písně Born To Be Wild od skupiny Steppenwolf, nebo studování knihy Vymítač ďábla.

I když budete některým scénám velmi dobře rozumět a některé vás dokonce dojmou, v konečném měřítku na původního Denise a Kevina (Macaulay Culkin) nemá Prcek prvním ani jiným dílem. Žádný z herců se vám nedostane pod kůži tak jako starý Denisův soused pan Wilson (Walter Matthau) či lotr Christopher Lloyd, a to i přes to, že byl malý Junior natočen o celé tři roky dříve.

FOTO: Ten kluk je postrach

Tak co provedu teď?

Nakonec vážné upozornění pro ty, kteří se chystají udělat dobrý skutek a jedno nebohé dítě si ze sirotčince vzít. Je tady totiž jistá možnost, že si to po zhlédnutí tohoto filmu na poslední chvíli rozmyslí.

DVD

Disk v papírovém obalu kromě samotného filmu, kapitol a nastavení nenese vůbec nic. Zato milé překvapení kupujícího čeká hned ve výběru jazyků, neboť je zde možnost navolit si originální audio stopu s českými titulky. Dabing je na pár výjimek povedený, ale originál stojí minimálně za zkoušku. Už jen z důvodu značného mazání vedlejších zvuků v české variantě. Ty jsou pak možné rozestavit v rozložení DD 5.1.

Ten kluk je postrach/Problem Child

Akční / Komedie / Rodinný / Fantasy
USA, 1990, 78 min

Režie: Dennis Dugan
Hrají: John Ritter, Jack Warden, Michael Oliver, Gilbert Gottfried, Amy Yasbeck, Michael Richards, Peter Jurasik, Dennis Dugan, John S. Davies, June Foray, Catherine Battistone, Anthony Tyler Quinn

Zvuk: český, anglický
Titulky: české
Bonusy:

Hodnocení filmu: 3***
Hodnocení DVD: 2**

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ten kluk je postrach na DVD: Návod, jak si ze života udělat peklo