Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Televizní program o Vánocích 2011: ČT okouzlí pohádkou s Vojtou Dykem

Redakce

Redakce

11. 12. 2011

!Exkluzivně!Jak je již tradicí, i letos se můžeme těšit na své oblíbené pohádky, o které nás české televize nemohly připravit. Vánoce jsou již za dveřmi a pro všechny nedočkavce přináší TOPZINE.cz sváteční program, na který se o Vánocích můžete těšit.

FOTO: Tři oříšky pro Popelku

Ani letos nepřijdeme o oblíbenou pohádku Tři oříšky pro Popelku, Zdroj: distributor filmu

Vánoční program většiny českých televizí bude již tradičně věnován pohádkám. Například TV Barrandov přichystala svou filmovou nadílku hlavně pro děti. Diváci se tak mohou těšit na čtyřdílnou sérii o dobrodružství Pippi dlouhé punčochy. Příběhy o neposedném děvčeti stanice odvysílá na Štědrý den, v oba svátky vánoční i na Silvestra vždy v ranních hodinách.

Taktéž ČT sází hlavně na rodinnou atmosféru, ke které pohádky neodmyslitelně patří. „Programové schéma na letošní Vánoce muselo nové vedení stavět z pořadů, které zde připravil předchozí management. Přesto se ředitel programových okruhů Milan Fridrich společně s dalšími složkami pokusili dát dohromady pestrý program  postavený na tradicích, ale i s velkým důrazem na dětského diváka a rodinné filmy,“ řekl exkluzivně pro TOPZINE.cz tiskový mluvčí Ladislav Šticha.

Podívejte se na exkluzivní fotky z natáčení Micimutru s Vojtou Dykem

„Vánoce v České televizi začínají de facto už 23. prosince  krásnou a vtipnou pohádkou Anděl páně Jiřího Stracha a končí až 1. ledna 2012. Představíme pět premiérových pohádek v čele se štědrovečerní Micimutr s výbornou Libuší Šafránkovu v roli kouzelnice,“ dodal Šticha.

O Vánocích se můžeme těšit i na zbrusu nové pohádky, a to z německé produkce, které odvysílá Nova na 1. a 2. svátek vánoční. Jedná se o filmy inspirované klasickými pohádkami bratří Grimmů Jak princezny po nocích tancovaly (25. prosince) a Hvězdné tolary (26. prosince).


Den před Štědrým večerem nám ČT nabídne slavné spolužáky z 3. B Macha, Šebestovou a kouzelné sluchátko. Večer se pak můžeme těšit na tradiční a zároveň i moderní filmovou pohádku Anděl páně. Oproti tomu na Primě se vedle obvyklého programu objeví i romantická komedie Láska nebeská. Ve stejném duchu si i televize Nova připravila komedii s Catherine Bell Dar hodné čarodějky. Filmový kanál Nova Cinema uvede 23. prosince rodinnou komedii Milionové Vánoce.

Přečtěte si ty nejlepší hlášky z Lásky nebeské

Štědrý večer se samozřejmě také ponese v pohádkovém duchu a ČT opět sáhla po filmové klasice Dařbuján a Pandrhola, dále se objeví  Lontrando a Zubejda, nějaké ty princezny a nakonec úspěšná komedie Pelíšky. Prima uvede převážně filmy staršího data, například Eva tropí hlouposti a Babička.

Večer nám pak zpříjemní romantická komedie o moderní popelce Pretty Woman. Stanice Barrandov si na večer přichystala starou dobrou pohádku Sůl nad zlato. Nova také sáhne po klasice, a tak jako každý rok nepřijdeme o pohádku Tři oříšky pro Popelku v hlavních rolích s Pavlem Trávníčkem a Libuší Šafránkovou. Z animovaných příběhů se mohou diváci těšit kromě tradiční Shrekoledy i na Šťastný a veselý Madagaskar.

FOTO: Shrekoleda

Vánoce se budou slavit i u zlobrů

Na Boží hod vánoční 25. prosince přichystala ČT například pohádku Princezna ze mlejna, rodinnou komedii 101 dalmatinů nebo Jak vytrhnout velrybě stoličku. Ve večerních hodinách nás pak pobaví Jim Carrey ve filmu Božský Bruce. Prima uvede filmovou klasiku Dobrý voják Švejk a večer se můžeme těšit na bláznivou pohádku Kouzelná chůva Nanny McPhee a romantický film Pýcha a předsudek v hlavních rolích s Keirou Knightley. Nova tentokrát sáhla po pohádkách Hrátky s čertem a Z pekla štěstí.

Druhý svátek vánoční ČT opět uvede Princeznu ze mlejna, tentokrát však její pokračování. Dočkáme se i druhého dílu oblíbených dalmatinů, a to filmu 102 dalmatinů. Následuje Jak dostat tatínka do polepšovny a pohádka Čert ví proč.

Na Primě se objeví oblíbený voják Švejk v Poslušně hlásím a na večer je naplánován historický film Hrabě Monte Christo. Nova přispěje bláznivým vánočním příběhem Čtvery Vánoce v hlavních rolích s Reese Witherspoon a Vincem Vaughnem. TV Barrandov představí koprodukční česko-německou pohádku Čarovné dědictví.

Na Silvestra si na Primě zatančíme spolu s Jessicou Albou ve filmu Honey a pak se přesuneme na pláž  s pořadem Silvestr na pláži, který vystřídá show Česko Slovensko má Silvestra. Poslední den roku diváci televize Nova oslaví s Liborem Boučkem a jeho slavnými hosty. Přichystán je také exkluzivní záznam koncertu Michala Davida z pražské Lucerny, kde se mimo jiné představí božský Karel Gott, Helena Vondráčková, Pepa Vojtek nebo Gabriela Gunčíková.

Na ČT bude hlavním silvestrovským programem provázet Tereza Kostková a těšit se můžeme na přední osobnosti z české i slovenské hudební scény a mistry mluveného slova. Poslední den v roce nám také nabídne silvestrovské vydání talk show Karla Šípa Všechnopárty.

Filmové tipy:

23. prosince
Anděl Páně (ČT)
Láska nebeská (Prima)

24. prosince
Micimutr (ČT)
Tři oříšky pro Popelku (Nova)
Sůl nad zlato (Barrandov)
Byl jednou jeden král (Prima)

25. prosince
Princezna ze mlejna (ČT)
Z pekla štěstí (Nova)
Pýcha a předsudek (Prima)
Táta pod stromeček (Barrandov)

26. prosince
Lví král (ČT)
Čtvery Vánoce (Nova)
Hrabě Monte Christo (Prima)
Čarovné dědictví (Barrandov)

31. prosince
Všechnopárty (ČT)
Vše nejlepší na Silvestra (Nova)
Silvestr na pláži (Prima)
Záznam z jubilejního 10. koncertu show nazvané Královny popu (Barrandov)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Televizní program o Vánocích 2011: ČT okouzlí pohádkou s Vojtou Dykem