Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Foto: Nová vánoční pohádka České televize se představuje: Vojta Dyk baví štáb

!Exkluzivně! Ačkoli oficiální vánoční přípravy začínají až někdy v říjnu (soudě podle toho, kdy se v obchodech objevují první ozdoby), Česká televize letos začala s předstihem. Redakce Topzine byla u posledního natáčecího dne (noci) nové vánoční pohádky. Podívejte se na fotky a reportáž!

Natáčení zabere spoustu práce Foto: Kateřina Mikešová, Topzine.cz

Již dlouho platí, že na Štědrý den je v programu České televize večer nová pohádka. Letos to vypadá, že půjde o pohádku Micimutr, kterou natáčí režisér Vít Karas. (Pozn. redakce: Podle aktuálních informací pohádku Česká televize uvede až na Vánoce 2011.) Tvůrci se během natáčení, které probíhalo od května v podstatě do července, podívali na Zvíkov, do Ledče nad Sázavou, na pražský Žižkov a do oblasti Velké Ameriky.

Na prvně zmíněném Zvíkově také probíhaly poslední dotáčky, kterých se směli zúčastnit i novináři. Redakce Topzine mezi nimi nesměla chybět. Pohádka Micimutr je totiž velmi dobře obsazená a mezi hlavními hrdiny jsou samá známá herecká jména. Většina z nich se 19. července také sešla na hradě Zvíkov v Jižních Čechách a většina z nich také byla při příjezdu pěkně překvapená, protože je hned čekal zástup novinářů a fotografů, kteří se pokoušeli sehnat co nejlepší záběry a rozhovory. Prý šlo naštěstí o výjimečný stav, novináři byli pozvaní jen na poslední natáčecí den.

I finální úpravy jsou v režii kostýmní výtvarnice Jarmily Konečné

Natáčení je jedno velké čekání

Kdo by nechtěl být slavným hercem? Představa, že vás všichni obletují, že se o vás všichni starají, máte k dispozici krásné šaty, chodíte na večírky a slavnostní premiéry a navíc si v práci v podstatě hrajete… Ale skutečnost je bohužel i tady trochu jiná než sen.

Každé natáčení je totiž velmi zdlouhavé a ačkoli se všichni snaží, aby vše šlapalo tak, jak má, nikdy se nevyhnete tomu, že někdo na něco čeká. Kolikrát se tak například herec dostane na plac až několik hodin po tom, co dorazí na místo natáčení, protože zkrátka trvá, než se všechno a všichni připraví. Jinak je to pak ale docela zábava. Zvlášť, když máte za kolegu například takového Vojtu Dyka, který dokáže pobavit celý štáb.  Očividně si totiž i během natáčení dovolí trochu odchýlit od scénáře a kameraman, režisér ani přihlížející se nestačí divit. No co, aspoň není nuda.

Vojta Dyk zabaví štáb i novináře

Organizovaný chaos

Jinak je ale natáčení docela zábava. Na první pohled to totiž vypadá, že veškeré úkony s ním spojené probíhají nezávisle na sobě a i když má štáb vysílačky a mobilní telefony, chvílemi se zdá, že domluva je těžká (například když si představitel hlavní role Ondřej Novotný odskočí k vodě, ale vzhledem k tomu, že na Zvíkově není signál, nemůže ho nikdo sehnat, když po něm touží novináři).

Vznik pohádky (nebo filmu) je totiž podmíněn spoustou činností a všechny musí klapat v dokonalé souhře. Úspěch totiž závisí na řadě aspektů – od kostýmů, přes osvětlení, přes komparz, make-up a aranžmá scén až k samotným výkonům herců. Nakonec se ale všechno jakoby zázrakem vyřeší, ani se nenadějete a všechny scény jsou dotočené. Teď už jen počkat, jak bude pohádka vlastně vypadat v televizi. Tak na Vánoce…

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/cz-film-zajimavosti-nataceni_pohadky_micimutr-19-07-2010/]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Foto: Nová vánoční pohádka České televize se představuje: Vojta Dyk baví štáb