Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Taylor Lautner: Hvězda Stmívání neběhá jen po lese ve vlčí podobě

Redakce

Redakce

4. 10. 2011

!Profil herce!Borec s přirozeným talentem pro sport poláme krom židlí i mnoho dívčích srdcí. Znáte ho jako vlka z Twilight ságy, ještě letos uvidíte premiéru Rozbřesku. A největší fanoušci si právě teď nenechají ujít thriller Bez dechu.

FOTO: Taylor v populární Twilight sáze: Nový měsíc

Taylor v populární Twilight sáze: Nový měsíc, Zdroj: distributor filmu

Americký model, herec a karatista Taylor Daniel Lautner se narodil 11. února 1992 v michiganském městě Grand Rapids. S rodiči a sestrou Makenou vyrostl nedaleko, v Hudsonville. Matka Deborah pracuje jako specialista pro vývoj softwaru, zatímco jeho otec Daniel je pilotem u Midwest Airlines. Spolu se sestrou byli vychováni jako římští katolíci.

Příjmení Lautner, a tudíž i sám Taylor, je německého, francouzského a holandského původu. A aby toho nebylo málo, přes matku se může pyšnit předky mezi vzdálenými původními americkými obyvateli (konkrétně z míst Ottawa a Potawatomi).

Ve věku pouhých šesti let začal chodit na karate, o rok později už se zúčastnil národního turnaje v Louisville v Kentucky, kde se setkal se zakladatelem extrémních bojových umění a sedminásobným mistrem světa v karate Michaelem Chaturantabutem. Ten ho pozval, aby studoval bojová umění na Fabiano’s Karate School, kde mohli společně nějakou dobu trénovat. Již v osmi letech získal Taylor černý pásek a později vyhrál tři zlaté medaile na mistrovství světa juniorů. V roce 2003 se díky svým úspěchům zařadil mezi světové jedničky v bojových uměních, a to mu bylo pouhých jedenáct let.

Kdo je tu superhero?

Chat byl také onou osobou, která ho navedla k herectví. Jako sedmiletého kluka ho odvezl na konkurz reklamy Burger King. Zde však neuspěl, ale tato zkušenost v něm vyvolala takové nadšení, že rodičům oznámil svůj záměr pracovat v herecké branži. Překvapivé je, že Taylor dokázal vyvážit karate s herectvím, ale působil i ve školním fotbalovém a baseballovém družstvu s tím, že se aktivně zajímal o jazzový a hip hopový tanec.

FOTO: V komedii Dvanáct do tuctu 2 po boku Carmen Electry a Eugena Levyho

Poznali byste ho v komedii Dvanáct do tuctu 2?

Později se dojíždění na konkurzy stalo velmi únavným, a tak si celá rodina na měsíc vyzkoušela bydlení v Santa Clarita, v Kalifornii.  Po této zkušenosti se rozhodli přestěhovat natrvalo. To Taylorovi pomohlo při získání několika malých rolí. V roce 2001 vystupoval v televizních pořadech What’s Up, Dad?, The Bernie Mac Show a později v Summerland Beach (2004). Rok 2005 byl pro něj co se týče hereckého obsazení velmi úspěšným. Zdařilým se však nedá nazvat rodinné fantasy režiséra Roberta Rodrigueze – Dobrodružství Žraločáka a Lávovky. Tento hit byl i přes zářivé herecké obsazení doslova propadákem.

Téhož roku si zahrál i v seriálu Láska s. r. o. a v klasické rodinné komedii Dvanáct do tuctu 2, po boku Steva Martina či Carmen Electry. O tři roky později už běhal po lese v podobě vlka, získal totiž roli vlkodlaka, Jacoba Blacka, v úvodním dílu ságy Twilight neboli Stmívání.

Romantik s muskulaturou Rockyho

Taylor kromě dalších dvou dílů zmíněné, komerčně velmi úspěšné ságy – Nového měsíce a Zatmění natočil také romantickou komedii Na sv. Valentýna (2010), kde se opět setkáváme se záplavou zvučných jmen, například Jessica Alba, Jessica Biel, Anne Hathaway, Julia Roberts či Asthon Kutcher a mnohá další.

FOTO: S bývalou přítelkyní Lily Collins v dramatu Bez dechu

S bývalou přítelkyní Lily Collins v dramatu Bez dechu

Devatenáctiletý mladík má za sebou zatím jen několik lásek, a ty nevydržely víc než několik měsíců. Po jeho boku se objevila Selena Gomez (momentálně velká láska Justina Biebera) nebo Taylor Swift. Naposledy to byla herečka Lily Collins, se kterou se brzy objeví v thrilleru Bez dechu, avšak těsně před premiérou se spolu rozešli. Nicméně Taylor tvrdí, že už ví, co chce – dívku, která umí být sama sebou a je aspoň tolik romantická jako on sám. Sám prohlásil: „Nemám svůj ideál jasně daný fyzicky, ale vím, jaké vlastnosti jsou pro mne důležité. A to je věrnost a poctivost. Také chci dívku, co je přirozená, umí se uvolnit a bavit.“

Když natáčel svůj nejnovější film Bez dechu, který do našich kin vstoupil již 29. září, přijely za ním celé stovky fanynek. Natáčelo se v malém městečku Sutersville v Pensylvánii a fanynek tu bylo dokonce víc než místních obyvatel. Mladík Nathan objeví svou fotku na webové stránce s pohřešovanými dětmi. Zjišťuje, že jeho otec a matka nejsou jeho pravými rodiči. Co stojí za tímto tajemstvím?

Dne 17. listopadu se dočkáme také premiéry Twilight ságy: Rozbřesk – 1. část, kde si už po čtvrté zahraje vlkodlaka po boku Kristen Stewart a Roberta Pattisona. Přesně o rok později se pak dočkáme premiéry i druhé části Rozbřesku, ságy natočené dle knižní předlohy Stephenie Meyerové. Tudíž by tímto dílem měla tato divácky úspěšná série skončit, ale člověk nikdy neví.

V roce 2013 Taylora uvidíme ve fantasy dramatu Incarceron, takto má být nazváno vězení budoucnosti. Bude se jednat o nepřirozeně vytvořený svět kompletně řízený umělou inteligencí. Ta je neúnavná, nesmlouvavá, nelidská, ovládá veškerý život a sleduje chovance prostřednictvím všudypřítomných kamer. Předlohou je stejnojmenná kniha anglické autorky Catherine Fisher.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Taylor Lautner: Hvězda Stmívání neběhá jen po lese ve vlčí podobě