Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Tastes of the world: Vína světových značek se budou prezentovat v Praze

Redakce

Redakce

22. 10. 2011

FOTO: Tastes of the world v chrámu Sacre CouerVe dnech 25. a 26. října se v chrámu Sacre Coeur v Praze bude konat velká degustace vín Tastes of the world pořádaná firmou WineWorld.cz. A jaká vína budou návštěvníci moci ochutnat?

FOTO: Tastes of the world v chrámu Sacre Couer

Vnitřní prostory chrámu Sacre Couer, Zdroj: WineWorld.cz

Tastes of the world představí více než 201 vín z celého světa. Probíhat zde bude volná i řízená degustace vín, připravena je gurmánská show a příjemné prostory chrámu Sacre Coeur ještě umocní zážitek z vína.

Přečtěte si také o vinařských oblatech Itálie, Francie a Portugalska.

Evropská vinařství budou zastoupena víny z Německa, Itálie, Španělska, Portugalska, Rakouska a Francie. Návštěvníci degustace budou moci ochutnat také vína z USA, Jihoafrické republiky, Chile, Argentiny, Austrálie nebo třeba z Izraele.

Předstvena budou jak progresivní moderní vinařství, jako například Leo Hillinger z Rakouska nebo jihoafrický Saaronsberg, tak i malá rodinná vinařství. Mezi ně patří například Elderton Wines hospodařící v srdci australské vinařské oblasti Barossa Valey.

FOTO: Chrám Sacre Couer, Praha

Chrám Sacre Couer dnes slouží převážně světským účelům

Specifickým vinařstvím je Tulip Winery z Izraele, které spojuje výrobu špičkového vína s obecnou prospěšností. Vinařství leží v malé vesničce Kfar Tikva, což je komunita lidí se zvláštními potřebami, která se snaží zapojovat handicapované a pomáhat jim najít a rozvinout jejich potenciál.

Králona vín Francie je zastoupena víny z rodinných vinařství Pierre Amadieu, Francois Martenot nebo Francois Lurton. Tato vinařství jsou proslulá svým respektem k vinné révě a výrobním metodám.

Degustace na Tastes of the world začíná vždy ve 14 hodin. V rámci vstupného, které činí 399,-Kč, je zahrnuta degustace vín, občerstvení a nákup (objednání) vín v průběhu akce za zvýhodněné ceny.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tastes of the world: Vína světových značek se budou prezentovat v Praze